Paweł Szramka odchodzi z koła poselskiego Polskie Sprawy. "Nie idę na taki układ"

Poseł Paweł Szramka opuścił koło poselskie Polskie Sprawy. To jego sprzeciw wobec wejścia do rządu szefowej koła Agnieszki Ścigaj. O jej dołączeniu do rady ministrów poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Paweł Szramka swoją decyzję ogłosił w mediach społecznościowych. "Liczyłem na to, że potoczy się to zupełnie inaczej" - napisał na Twitterze, publikując zdjęcie pisma do marszałkini Sejmu Elżbiety Witek.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Sejm. Paweł Szramka odchodzi z koła Polskie Sprawy

Poseł zrezygnował z członkostwa w kole Polskie Sprawy po tym, jak Mateusz Morawiecki potwierdził, że przewodnicząca koła Agnieszka Ścigaj, dołącza do rządu.

Od początku mówiłem, że nie idę na taki układ. Chcę zmieniać politykę, a nie wchodzić w ramy tej polityki, którą widzimy obecnie. Ja na pewno się na coś takiego nie zgadzam

- powiedział w TVN24 Szramka.

Agnieszka Ścigaj ma zająć się w rządzie integracją społeczną, w tym falą uchodźców z Ukrainy. Będzie pełnić stanowisko ministry. Zdaniem jej kolegi nie będzie miała dużo swobody, bo "tak działa PiS".

Oprócz Agnieszki Ścigaj i Pawła Szramki koło Polskie Sprawy tworzy jeszcze dwóch posłów: Andrzej Sośnierz i Zbigniew Girzyński. Posłowie powołali je w kwietniu 2021 r.

Rekonstrukcja rządu bez niespodzianek

Rekonstrukcja rządu jest zapowiadana na środę na godz. 15:00. Jak pisaliśmy rano, nie będzie niespodzianek. Jarosława Kaczyńskiego, który odszedł z rządu, zastąpi na stanowisku wicepremiera szef MON Mariusz Błaszczak. Do rządu wejdzie też Zbigniew Hoffman, nazywany "wiernym druhem Kaczyńskiego". Jest uznawany za oponenta Michała Dworczyka, który w przyszłości może go zastąpić.

Obecny szef MON Mariusz Błaszczak obejmie dodatkowo funkcję wicepremiera. Minister obrony zastąpi w tej roli szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w poniedziałek ogłosił w rozmowie z Polską Agencją Prasową swoje odejście z rządu. Poinformował wówczas, że i premier, i prezydent przyjęli już jego dymisję z funkcji wicepremiera.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: