Agnieszka Ścigaj dołącza do rządu. Morawiecki: Doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy

Posłanka Agnieszka Ścigaj dołącza do rządu - potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał szef rządu, taka decyzja zapadła "po wielu rozmowach merytorycznych i programowych".

Informację o nowej funkcji posłanki Agnieszki Ścigaj podał jako pierwszy portal wpolityce.pl, wskazując, że parlamentarzystka ma zajmować się jako członkini rządu "integracją społeczną - głównie sprawami ukraińskimi". 

- Rzeczywiście, po wielu rozmowach merytorycznych, programowych o bardzo konkretnych sprawach, tematach, które nurtują Polaków, ekonomicznych, społecznych, politycznych, doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy i zaprosiliśmy panią poseł Agnieszkę Ścigaj do rządu, aby zajmowała się tą tematyką, na której się świetnie zna, koncentruje od wielu lat - potwierdził w środę premier Mateusz Morawiecki.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak dodał, "to szeroko rozumiana tematyka integracji społecznej w okresie napięć na forum polskim, międzynarodowym związanym z uchodźcami z Ukrainy, ale nie tylko".

Zobacz wideo Klaudia Jachira rzucała banknotami w czasie przysięgi Glapińskiego. Została wyprowadzona z Sejmu

Agnieszka Ścigaj dołącza do rządu. Mateusz Morawiecki potwierdza

Agnieszka Ścigaj jest obecnie przewodniczącą koła Polskie Sprawy. Oprócz posłanki zasiadają w nim Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka.

Parlamentarzystka uzyskała mandat poselski w 2015 r. jako reprezentantka komitetu Kukiz'15, w 2019 r. ponownie dostała się do Sejmu, tym razem z listy PSL (w ramach współpracy Ludowców z Kukiz'15).

W listopadzie 2020 r. odeszła z klubu Koalicji Polskiej i została posłanką niezrzeszoną, od kwietnia ub.r. współtworzy koło Polskie Sprawy.

Agnieszka Ścigaj z wykształcenia jest socjolożką, ukończyła też studia podyplomowe z ekonomii społecznej. Pracowała m.in. przy projektach realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, była również konsultantką resortu pracy w programie integracji społecznej dla województwa małopolskiego. Zajmowała się także kwestiami aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: