Kaczyński poza rządem. Fogiel: Nie chce być takim członkiem rządu, który bierze pensję i nic nie robi

- Lider jest przede wszystkim odpowiedzialny, i tak to widzi Jarosław Kaczyński, za liderowanie swojemu ugrupowaniu, a w tym wypadku przygotowanie partii do wyborów. Po to, żeby ktokolwiek z PiS mógł pozostawać w rządzie, musimy wygrać wybory - stwierdził w Porannej Rozmowie Gazeta.pl rzecznik PiS Radosław Fogiel. Prezes Jarosław Kaczyński we wtorek ogłosił swoje odejście z funkcji wicepremiera.
Zobacz wideo Poranna Rozmowa Gazeta.pl

Obecny szef MON Mariusz Błaszczak obejmie w środę dodatkowo funkcję wicepremiera. Minister obrony zastąpi w tej roli szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który we wtorek ogłosił swoje odejście z Rady Ministrów. Uroczystość, podczas której zmian w składzie Rady Ministrów dokona prezydent Andrzej Duda, zaplanowano na godz. 15:00.

- Lider jest przede wszystkim odpowiedzialny, i tak to widzi Jarosław Kaczyński, za liderowanie swojemu ugrupowaniu, a w tym wypadku przygotowanie partii do wyborów. Po to, żeby ktokolwiek z PiS mógł pozostawać w rządzie, musimy wygrać wybory - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Dlatego Jarosław Kaczyński musi się skupić na szefowaniu partii, a nie chce być członkiem rządu tylko z nazwy, takim, który bierze pensję i nic nie robi, bo skupia się na innej pracy - dodał.

Fogiel podkreślił jednocześnie, że "Polska jest w dobrych rękach premiera Morawieckiego".

Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Gościem Radosław Fogiel

Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek w TVP Info, że jego odejście ze stanowiska wicepremiera wynikało z wypełnienia zadań, wśród których znajdowało się uchwalenie ustawy o obronie ojczyzny. Wcześniej w wywiadzie dla Programu 3. Polskiego Radia szef PiS zaznaczył, że gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie, to już wcześniej opuściłby skład Rady Ministrów.

Jarosław Kaczyński ocenił, że jego następca dobrze spisze się na stanowisku wiceszefa rządu. - Pan minister Błaszczak z całą pewnością zastąpi mnie znakomicie i sądzę też, chociaż to nie jest jeszcze ten moment, w którym mogę to publicznie ogłaszać, że zastąpi mnie pod każdym względem, także jeżeli chodzi o wszystkie funkcje - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości, który teraz zamierza skupić się na sprawach partyjnych, głównie na przygotowaniach do wyborów.

Jarosław KaczyńskiKaczyński tłumaczy swoje odejście z rządu. "Takich zasad nie uznaję"

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera w październiku 2020 roku. Kierował pracami rządowego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. W skład tego gremium wchodzą także ministrowie: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, koordynator służb specjalnych oraz minister spraw zagranicznych.

Bieżącym nadzorem nad Komitetem będzie teraz sprawował jego dotychczasowy sekretarz, wiceszef KPRM Zbigniew Hoffmann.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: