Stefan Niesiołowski uniewinniony. Tusk komentuje: Był, jest i będzie człowiekiem kontrowersyjnym

- Ktoś, kto wpadł na pomysł, by Niesiołowskiemu zarzucać korupcję, a ja go znam od dziesiątek lat, naprawdę musiał mieć wyłącznie złą wolę - tak uniewinnienie Stefana Niesiołowskiego komentował w poniedziałek przewodniczący PO Donald Tusk. Orzeczenie uniewinniające ws. byłego posła PO wydał łódzki sąd.

Stefan Niesiołowski został w poniedziałek uniewinniony przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa. Prokuratura zarzucała byłemu politykowi, że miał przyjmować łapówki w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z politykiem biznesmenów.

Niesiołowski podkreślał, że jest niewinny, a cała sprawa ma charakter polityczny.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Polityk był posłem w latach 1989-1993, 1997-2001 i 2007-2019, w latach 2005-2007 był senatorem VI kadencji, pełnił też funkcję wicemarszałka Sejmu VI kadencji. W 2019 r. wycofał się z polityki.

Zobacz wideo Dlaczego Donald Tusk nie pojechał do Kijowa? Pytamy Tomasza Siemoniaka

Stefan Niesiołowski uniewinniony. Tusk: Wiedziałem to zawsze

- To, co ja wiedziałem zawsze, potwierdził sąd: uwolnienie od wszelkich zarzutów jakiejkolwiek korupcji - skomentował w poniedziałek przewodniczący PO Donald Tusk, cytowany przez portal Wnp.pl na podstawie doniesień PAP.

- I tak długo trwało wyjaśnianie tej sprawy. Stefan Niesiołowski był, jest i będzie człowiekiem kontrowersyjnym, z temperamentem politycznym i nie tylko, ale ktoś, kto wpadł na pomysł, by Niesiołowskiemu zarzucać korupcję - a ja go znam od dziesiątek lat - naprawdę musiał mieć wyłącznie złą wolę - dodał Tusk.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: