Kaczyński w liście do Klubów "GP" uderza w politykę Niemiec: Niepokoi nas na wielu płaszczyznach

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie porzuca swojej antyeuropejskiej narracji. W liście skierowanym do uczestników zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" napisał, że "niepokoi nas na wielu płaszczyznach polityka Niemiec". - Ewolucję Unii Europejskiej postrzegamy jako idącą zdecydowanie w złym kierunku. Rosnące ideowe zacietrzewienie i zaślepienie lewicowo-liberalnych elit wzbudza nasze głębokie zatroskanie - napisał Jarosław Kaczyński.

Szef Prawa i Sprawiedliwości, mówiąc o - jego zdaniem - niepokojących sygnałach z Berlina i Brukseli, podkreślił, że "trzeba się temu przeciwstawiać, a to oznacza konieczność pozostania PiS przy władzy". Kaczyński napisał do zebranych w Spale sympatyków "Gazety Polskiej", że "w przeciwnym razie górą będzie partia białej flagi". 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Müller: Premier nie występował na konwencji, ponieważ jest to konwencja partii politycznej i występował jej prezes

Kaczyński: Stawką jest bezpieczeństwo Polski

Wicepremier ds. bezpieczeństwa poruszył w liście temat wojny w Ukrainie, która "toczy się między wolnością a despotyzmem". "Stawką w niej jest nie tylko niepodległość Ukrainy, ale także niezawisłość i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny oraz obecny porządek światowy, który przy ogromie swoich niedoskonałości, stoi na gruncie dążenia do pokoju, współpracy i rozwoju" - dodał.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że ta wojna nie może skończyć się przegraną Ukrainy. Podkreślił też, że należy dozbrajać polską armię oraz rozwijać gospodarkę.

Morawiecki na Zjeździe Klubów "GP": Polsce zagraża utrata suwerenności

Do Spały na XVII Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" pojechał Mateusz Morawiecki. W piątek szef polskiego rządu mówił m.in. o wojnie w Ukrainie. - Dziś spotykamy się w cieniu zupełnie nowej sytuacji, kiedy świat wstrzymał oddech, bo Putin i władza na Kremlu doszła do wniosku, że trzeba doprowadzić do przesilenia. Doszli do takiego wniosku, bo zauważyli, że przegrywają wyścig techniczny, technologiczny, gospodarczy i przemysłowy. Putin stworzył ideologię ruskiego miru, która czerpie z dwóch sowiecko-rosyjskich tradycji - powiedział premier.

Premier stwierdził również, że obecnie Polsce zagraża utrata suwerenności na trzy sposoby. Wojna w Ukrainie i Putin jest jednym z nich, kolejny to "utrata suwerenności gospodarczej przez wielki kryzys gospodarczy, który może doprowadzić do nieznanych nam perturbacji gospodarczych".

Trzeci sposób - to gdy przegramy wybory w październiku przyszłego roku. Gdyby do tego doszło, to wtedy zobaczycie państwo, co oznacza prawdziwa utrata suwerenności przez naszych oponentów politycznych. To scenariusz niepokojący i zły dla Polski

- podkreślił Mateusz Morawiecki.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: