Jarosław Kaczyński obchodzi urodziny. Politycy życzą mu emerytury. Z "Potopem" i wędką

Prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński skończył w sobotę 73 lata. Politycy pytani, co podarowaliby mu na urodziny, proponują m.in. odpoczynek na emeryturze.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i jego brat bliźniak, tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński, urodzili się 18 czerwca 1949 r. Drugi zostanie upamiętniony pomnikiem, którego odsłonięcie odbędzie się w sobotę w Tarnowie.

Jarosław KaczyńskiKaczyński droczy się ws. dymisji. A premier namawia go, by został w rządzie

Prezent dla Kaczyńskiego? Politycy proponują emeryturę. Spędzaną na czytaniu Sienkiewicza i wędkowaniu

"Fakt" postanowił zapytać polskich polityków, jaki prezent z okazji 73. urodzin daliby prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł Ryszard Czarnecki podarowałby mu dzieła Józefa Piłsudskiego albo Henryka Sienkiewicza. - Pan prezes bardzo lubi polską literaturę, dobrze się na niej zna, więc myślę, że chętnie sobie przypomni, zwłaszcza ten fragment z "Potopu", w którym wachmistrz Soroka mówi o Kmicicu: "Nasz pan dla wrogów okrutny, ale dla swoich też nielekki" - powiedział polityk PiS w rozmowie z dziennikiem. Do kompletu dorzuciłby "jakąś szablę", jako "metaforę przywództwa i dzielności" prezesa.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wysłałby Kaczyńskiego na emeryturę. - Jakoś sobie poradzimy bez niego - stwierdził. Z kolei poseł KO Dariusz Joński zaproponował rozrywkę w sam raz na emeryturę. - Dałbym mu zestaw wędkarza, żeby zostawił Polskę i zajął się łowieniem ryb, najlepiej razem z Brudzińskim - powiedział, przypominając, że szef PiS-u i poseł Joachim Brudziński często razem wędkują.

Zobacz wideo Najlepszy banknot kolekcjonerski 2021 roku – „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem"

Wiceprzewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek jako podarek zasugerował zestaw do domowego masażu. - Człowiek, który jest zrelaksowany, jest bardziej pozytywnie nastawiony do świata. Myślę, że Jarosławowi Kaczyńskiemu od kilkudziesięciu lat brakuje czegoś, co mogłoby go odprężyć, a jego napięcie, stres i frustracje przekładają się na życie Polaków, prowadzenie swojej partii i na to, jak zamordystycznie próbuje wszystkich podporządkować swojej wizji - wyjaśnił.

Szef Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty natomiast, na pytanie o prezent dla Kaczyńskiego odpowiedział krótko: rózga.

Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w KPRM, 14.06.2022 r.Kaczyński o Berlinie i Brukseli: Niepokoi nas na wielu płaszczyznach

Prezes PiS kończy 73 lata. Życzenia od polityków

W mediach społecznościowych nie zabrakło życzeń dla Jarosława Kaczyńskiego. "Dziś Prezes PiS Jarosław Kaczyński obchodzi 73. urodziny! Wszystkiego, co najlepsze Panie Prezesie! Siły i wytrwałości w dalszej pracy dla Polski!" - napisała na Twitterze europosłanka i była ministerka edukacji Anna Zalewska.

"Panie Premierze, w dniu urodzin życzymy przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, siły i wytrwałości w pracy dla Ojczyzny i dla Rodaków" - napisała sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

"Dzisiaj swoje urodziny obchodzi Prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu życzę zdrowia i wiele sił w dalszej pracy dla Polski i Polaków. Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego polecam modlitwie" - to z kolei wpis posłanki Danuty Nowickiej.

"[...] Spełnienia wszelkich marzeń i wytrwałości w prowadzeniu Prawa i Sprawiedliwości na tak dobrej ścieżce jak dotychczas, zawsze ku zwycięstwu", "prezesowi najlepszej partii" życzył Michał Adamczuk, asystent posła na Sejm RP, wiceministra Jarosława Sellina.

Poseł Lewicy Tomasz Trela, podobnie jak niektórzy jego przedmówcy, życzył Kaczyńskiemu emerytury. "Dzisiaj urodziny ma prezes Polski, pan Kaczyński. Panie Jarosławie, prawdziwej, prawdziwej i jeszcze raz prawdziwej emerytury, proszę nas zostawić i odpoczywać. Szczerze" - napisał.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: