Donald Tusk na TikToku odpowiada Kaczyńskiemu po latach: Nie, białe jest białe, a czarne jest czarne

Lider Platformy Obywatelskiej opublikował w sieci swoje pierwsze nagranie na platformie TikTok. Donald Tusk odniósł się w nim do kilku wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego sprzed lat.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zamieścił we wtorek (14 czerwca) na TikToku pierwsze nagranie. Polityk zatytułował je "Debata Tusk vs Kaczyński. 15 lat później...".

Zobacz wideo Donald Tusk będzie chciał być ponownie premierem? Pytamy Bronisława Komorowskiego

Donald Tusk debiutuje na TikToku, zwracając się do Kaczyńskiego: Rząd jest od tego, żeby paliwo było jak najtańsze

Lider PO zadebiutował na TikToku krótkim montażem wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. W filmiku znalazła się m.in. wypowiedź prezesa PiS z exposé z 2006 roku, gdy ten powiedział: "Żadne krzyki i płacze as nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne". - Nie, białe jest białe, a czarne jest czarne - odpowiedział Tusk.

- Walczymy o to różnymi metodami, tymi, które są dopuszczalne, żeby paliwo było jak najdroższe - mówił na kolejnym fragmencie Kaczyński, co Tusk skomentował, podkreślając, że "rząd jest od tego, żeby paliwo było jak najtańsze, a nie jak najdroższe". - Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską, pomożecie sobie, pomożecie Polsce - mówił prezes PiS na ostatnim fragmencie. - A z tym się zgadzam - skwitował Tusk.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata polskiej polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O ile wzrosły ceny paliwa? Opozycja ma własne wyliczenia, Orlen swoje"Zobaczcie, jak wzrosły ceny". Orlen odpowiada opozycji mapą podwyżek

Donald Tusk o cenach paliw: Marża Orlenu i Lotosu musi zostać obniżona

Odniesienie się przez Tuska do wypowiedzi Kaczyńskiego sprzed lat, dotyczącej cen paliw, nie jest oczywiście przypadkowe. Z danych przedstawionych przez Unię Europejską wynika bowiem, że ich ceny rosną w Polsce najszybciej z wszystkich krajów członkowskich, osiągając kolejne rekordy. Za litr bezołowiowej PB 95 w wielu miejscach naszego kraju trzeba zapłacić już ponad osiem złotych, natomiast cena benzyny PB 98 oscyluje wokół dziewięciu złotych.

- Najbardziej szokuje fakt, że ceny paliwa osiągają absolutnie rekordowe pułapy mimo zdjętego VAT-u, a Orlen i Lotos notują najwyższe zyski w historii - mowił Tusk w rozmowie z NaTemat.pl. Jego zdaniem marża Orlenu i Lotosu "musi zostać obniżona". "Panie Donaldzie Tusku za Pana czasów Orlen ocierał się o rentowność, mafie paliwowe zarabiały krocie, a jeden Prezes Orlenu w pół roku zarobił sześć milionów złotych" - odpowiedział mu prezes Orlenu Daniel Obajtek za pośrednictwem Twittera.

W 2007 roku Donald Tusk zastąpił Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa Rady Ministrów. Lider PO piastował to stanowisko do 2014 roku, czyli czasu, gdy został przewodniczącym Rady Europejskiej. 

Kraków. Protest na stacji Orlenu w sprawie cen paliwIle na drogim paliwie zarabiają stacje? Marża na autogaz +190 procent

Więcej o: