Duda rozmawiał z Bidenem. Wśród tematów Ukraina i "sposoby wzmocnienia bezpieczeństwa Polski"

Andrzej Duda rozmawiał przez telefon z Joe Bidenem - poinformowała w środę po południu kancelaria prezydenta. Tematem była m.in. współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych w dziedzinie bezpieczeństwa i gospodarki.

"Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych Andrzej Duda i Joe Biden odbyli w środę rozmowę telefoniczną poświęconą zbliżającym się szczytom Dziewiątki Bukaresztańskiej i NATO oraz sytuacji na Ukrainie" - podaje kancelaria Dudy.

Zobacz wideo Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego łączy szorstka przyjaźń? Pytamy posła Wałęsę

Andrzej Duda rozmawiał z Joe Bidenem

W krótkim komunikacie poinformowano, że w trakcie rozmowy "omówiono również sposoby wzmocnienia bezpieczeństwa Polski oraz współpracę polsko-amerykańską w dziedzinach bezpieczeństwa i gospodarki". "Prezydenci Polski i USA umówili się na kolejne rozmowy" - czytamy.

Andrzej Duda rozpoczął w środę europejską podróż na rzecz integracji Ukrainy z Unią Europejską. Najpierw odwiedzi Portugalię, następnie Włochy i Rumunię. Polski prezydent będzie namawiał przywódców europejskich do działań na rzecz Kijowa.

Prezydencka podróż przypada na trzy tygodnie przed szczytem NATO w Madrycie, który ma zdecydować o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu.

Szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki

Z kolei w piątek w stolicy Rumunii Andrzej Duda weźmie udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO. W spotkaniu będzie uczestniczył także sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg, który ma zaplanowane dwustronne rozmowy m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą.

Więcej o: