Jarosław Kaczyński żartuje na konwencji PiS. Morawiecki dostał zadanie. Ma być lepszy niż Tusk

Jarosław Kaczyński zapowiedział objazd Mateusza Morawieckiego po Polsce. Jak mówił na konwencji, premier "ma takie siły, że teraz już tylko trzeba, żeby przebiegł maraton". Przy okazji szef PiS nawiązał do wyniku Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński podczas konwencjiJarosław Kaczyński podczas konwencji PiS: Lepiszczem narodu jest empatia

W sobotę przed południem rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Markach. Wystąpienie wygłosił Jarosław Kaczyński. Wicepremier skupiał się na dotychczasowych dokonaniach partii. Mówił m.in. o bezpieczeństwie energetycznym. Pod koniec przemówienia zapowiedział mobilizację całego obozu Zjednoczonej Prawicy

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać dalsze działania Rosjan? Pytamy eksperta

Jarosław Kaczyński o Morawieckim: Ogłaszam pełną mobilizację

- Polacy powinni uczynić wszystko, jako obywatele, wyborcy, by ten rząd mógł kontynuować swoją misję. Ale to zależy także od nas, bo są fakty i są opowieści. My przez cały czas, w mediach, na szczęście nie wszystkich, słyszymy opowieść o klęsce, o tym, że wszystko źle. Trudno o tym wszystkim opowiadać, bo wstyd. Trzeba oszczędzić tego wstydu. Chociaż to nie oznacza, że nie popełniamy błędów i jesteśmy bez grzechu. To oni tak twierdzą o sobie, my tak nie twierdzimy - powiedział prezes PiS. - A kto to ma opowiedzieć, jeśli nie my, jeśli nie partia? To my musimy to zrobić. Dlatego ogłaszam mobilizację Prawa i Sprawiedliwości i całej Zjednoczonej Prawicy - dodał. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl.

Kaczyński zapowiedział, że wykorzystana zostanie "stara, wypróbowana metoda", czyli objazd kraju i spotkania z wyborcami. Podróżować ma m.in. premier Mateusz Morawiecki. - Dziękuję ci, Mateuszu. Mówi, że nawet dzisiaj [ruszy w trasę - red.]. Ma takie siły, że teraz już tylko trzeba, żeby przebiegł maraton, ale nie w 5,44 - bo to prawie chód taki szybszy - nie jest przecież sportowcem w tej dziedzinie, ale w 4,5 - żartował Kaczyński. To nawiązanie do wyniku Donalda Tuska, który w kwietniu pochwalił się przebiegnięciem maratonu w czasie 5 godzin i 44 minut. 

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w MarkachTusk o przemówieniu Kaczyńskiego: Nie powiedzieli mu, po ile jest benzyna

"Ruszymy w drogę z tą opowieścią..."

- Ruszymy w drogę z tą opowieścią, którą tutaj starałem się przedstawić i z wieloma innymi faktami. Jeśli ta podróż, te inne przedsięwzięcia, bezpośrednie dotarcie do społeczeństwa z prawdą zostanie przeprowadzone, to nie ma żadnej wątpliwości, że nigdy żaden rząd nie uczynił tyle dla Polski co my - powiedział pod koniec wystąpienia Kaczyński. 

Więcej o: