PiS traci wyborców, ale wygrywa wybory. Konfederacja nie wchodzi do Sejmu [SONDAŻ]

Na Zjednoczoną Prawicę w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby 35,1 procent wyborców - wynika z sondażu IBRIS dla Radia ZET. To spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu do badania przeprowadzonego miesiąc temu. Straciły również inne partie, zyskał jedynie PSL-Koalicja Polska.

Drugie miejsce w sondażu zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 25,3 proc. Na partię Donalda Tuska chce zagłosować mniej wyborców - spadek o 1 pkt. procentowy. Nieznaczny spadek poparcia odnotowała również trzecia siła w polskim parlamencie - według sondażu IBRIS byłaby to Lewica - z wynikiem 8,9 proc. (spadek o 0,1 punktu proc.).

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Czwarte miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 8,4 proc. Tu spadek wyniósł 0,2 punktu procentowego.

Najwięcej straciła Konfederacja. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, ugrupowanie nie weszłoby do Sejmu. IBRIS podał, że uzyskałoby 4,1 proc. To mniej o 0,9 proc. głosów, w porównaniu z początkiem maja.

Badanie wykazało, że wzrosły dwie grupy ankietowanych: tych, którzy deklarują poparcie dla PSL-Koalicja Polskiej (wynik 6,3 proc. jest lepszy o 1,2 punktu proc.) oraz wyborców niezdecydowanych. 11,9 proc. osób nie wie, na kogo zagłosuje. To wzrost o 1,8 punktu proc.

Sondaż IBRIS przeprowadzono w dniach 30 maja - 1 czerwca br. na próbie 1100 osób, a jego wyniki są porównane z badaniem z 4 maja br.

Więcej o: