Andrzej Duda oczami Polaków. Tylko 34 proc. pozytywnie ocenia pracę prezydenta [SONDAŻ]

"Jak oceniasz prezydenturę Andrzeja Dudy?" - zapytał Polaków Instytut Badań Pollster pod koniec maja. Okazuje się, że tylko 34 proc. badanych jest zadowolonych z działań głowy państwa.

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż na zlecenie "Super Expressu", w którym zapytał respondentów, jak oceniają prezydenturę Andrzeja Dudy. Okazuje się, że Polacy są w tej kwestii mocno podzieleni.

Zobacz wideo Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem? Kamiński: Nie

Polacy oceniają Andrzeja Dudę: 34 proc. badanych zadowolonych z pracy prezydenta

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24-25 maja 2022 r. metodą CAWI (wspomaganego komputerowo wywiadu przy pomocy stron WWW) na grupie 1062 pełnoletnich Polaków. Z sondażu wynika, że tylko 34 proc. respondentów prezydenturę Andrzeja Dudy ocenia "dobrze". Przeciwnego zdania jest aż 38 proc. badanych. Kolejne 25 proc. ankietowanych działań prezydenta nie ocenia "ani dobrze, ani źle". 3 proc. nie ma natomiast zdania na ten temat.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata polskiej polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezydentura Dudy w badaniu Research Collective. 56 proc. ankietowanych niezadowolonych z działań głowy państwa

Niedawno pracę prezydenta została oceniona także przez Research Collective na zlecenie ośrodka Kantar Public. Badanie zostało przeprowadzone nieco wcześniej, między 13 a 18 maja, i wzięło w nim udział 1012 mieszkańców Polski w wieku od 15 roku życia. Działania Andrzeja Dudy zostały wówczas negatywnie ocenione przez 56 proc. ankietowanych, co stanowiło wzrost o 2 pp. względem miesiąca poprzedniego. Zadowolenie z pracy prezydenta wyraziło natomiast 33 proc. respondentów - o 4 pp. mniej niż w kwietniu. 11 proc. uznało natomiast, że "trudno odpowiedzieć" na zadane pytanie.

Więcej o: