Bogna Janke kończy pracę w Kancelarii Prezydenta. "Odchodzę do innych zadań"

Po niespełna roku Bogna Janke kończy pracę w kancelarii Andrzeja Dudy, gdzie pełniła nadzór merytoryczny nad Biurem Dialogu i Korespondencji. "To mój ostatni dzień pracy w Kancelarii Prezydenta" - napisała we wtorek po południu.

Bogna Janke poinformowała o odejściu z Kancelarii Prezydenta na Twitterze. Stwierdziła, że "odchodzi do innych zadań". "Serdecznie dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Pierwszej Damie, szefowej KPRP, ministrom, doradcom i pracownikom za współpracę" - napisała. W kolejnym wpisie podziękowała też m.in. przedstawicielom państwowych instytucji, organizacji pomocowych, związków zawodowych i Kościołów.

Zobacz wideo Kamiński: W ostatnich latach głosy liczone były prawidłowo, ale wybory odbywały się w niesprzyjających dla opozycji warunkach

Bogna Janke odchodzi z kancelarii prezydenta

Janke podsumowała swoją pracę w obszernym wpisie na blogu. "Do prezydenta Andrzeja Dudy zgłosiłam się na początku 2021 roku z propozycją pokierowania biurem prasowym Kancelarii. Przedstawiłam diagnozę, którą Pan Prezydent ocenił jako trafną i poprosił o przygotowanie propozycji zmian. Zadanie wykonałam, zostałam powołana jednak nie do obsługi medialnej, ale do spraw społecznych" - czytamy. 

Bogna Janke sekretarzem stanu KPRP została 14 lipca 2021 roku . Pełniła merytoryczny nadzór nad Biurem Dialogu i Korespondencji. 

Więcej o: