Ryszard Terlecki zapowiada "letnią ofensywę" PiS-u. "Przedstawimy postulaty"

Sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości będzie początkiem serii spotkań z wyborcami i aktywności partii aż do jesieni. Taką deklarację złożył wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- Ta konwencja będzie właśnie takim początkiem letniej ofensywy. Przedstawimy nasze postulaty, nasz program, plany na najbliższe miesiące, a więc do początku jesiennego sezonu politycznego - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Terlecki.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Polityk zastrzegł, że postulaty nie będą jeszcze programem wyborczym. - To są nasze propozycje na okres letni i poprzedzający rzeczywisty już taki polityczny czas jesieni, kiedy przed wyborami kampania będzie nabierać rumieńców - powiedział wicemarszałek.

Zobacz wideo Michał Kamiński był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl

Przyspieszone wybory parlamentarne? Ryszard Terlecki zaprzecza

Wicemarszałek Sejmu w wywiadzie zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma w planach wcześniejszych wyborów parlamentarnych. - Ostatnie posiedzenie Sejmu i ostatnie głosowania w sprawach można powiedzieć kluczowych w tej chwili, w tym akurat momencie i nasze zwycięstwo w tych akurat głosowaniach pokazało, że większość rzeczywiście jest bezpieczna i mówienie o przyspieszonych wyborach jest nieuprawnione, nieuzasadnione - powiedział wicemarszałek.

Tymczasem we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował o spekulacjach ws. ewentualnej zmiany terminu wyborów samorządowych, o czym można przeczytać w poniższym artykule:  

- Wcześniejsze wybory były pewnym zagrożeniem w sytuacji, gdyby rzeczywiście - tak jak to wróżyła opozycja - nie udało się utrzymać większości parlamentarnej - przyznał. Terlecki zapewnił, że sytuacja w Zjednoczonej Prawicy wygląda dobrze i udało się zachować jedność.

Terlecki o "umiarkowanej" ofensywie Tuska

Szef klubu PiS był też pytany w Polskim Radiu 24 o ostatnią aktywność przewodniczącego PO. - Ofensywa Donalda Tuska trwa od roku i trzeba przyznać, że nie przyniosła znaczących rezultatów poza tym, że Hołownia stracił znaczną część potencjalnych wyborców, a Platforma odzyskała poziom 20-paru procent, który miała w sondażach, nim Hołownia rozpoczął swoją akcję - powiedział Terlecki.

Terlecki powiedział, że strategia opozycji "im gorzej jest w Polsce, tym lepiej dla opozycji", jest kompromitująca. - Mam nadzieje, że Polacy to widzą - zaznaczył. 

Więcej o: