Ziobro zostaje. Hołownia: Gdyby Morawiecki był premierem obywateli, wyrzuciłby go na zbity pysk

- Oni wiedzą, że Morawiecki kłamie, oni doskonale zdają sobie sprawę, z kim mają do czynienia - mówił w TVN24 o członkach Komisji Europejskiej lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Nawiązując do czwartkowych głosowań w Sejmie, Hołownia ocenił, że członkowie KE "bardzo precyzyjnie przyglądają się temu, co dzieje się dzisiaj w Polsce i będą pewne rzeczy bardzo egzekwować".

W czwartek Sejm uchwalił prezydencką ustawę o Sądzie Najwyższym. Chodzi o projekt, który ma doprowadzić do likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i zastąpienia jej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej.

To jeden z elementów porozumienia rządu z Komisją Europejską oraz warunek do odblokowania dla Polski środków z Krajowego Plany Odbudowy. Projekt poparło 231 posłów - w tym wszyscy obecni posłowie Zjednoczonej Prawicy, a więc również politycy Solidarnej Polski. Razem z partią rządzącą głosował również Kukiz'15.

Sejm tego samego dnia odrzucił też wniosek opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 lider Polski 2050 Szymon Hołownia, rządzący "przebrali izbę w drugą izbę, nie rozwiązali podstawowego problemu".

- Neosędzia przez otarcie się o sędziego, który jest prawdziwym sędzią, nie staje się nagle sędzią - powiedział Hołownia w TVN24.

Zobacz wideo Pomaska: Jeśli się na opozycji podzielimy, to PiS znowu wygra wybory

Szymon Hołownia: Członkowie KE wiedzą, że Morawiecki kłamie

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w czwartek w Sejmie, że zakończyły się negocjacje "kamieni milowych" ws. KPO. - 2 czerwca przyjedzie tutaj przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na podpisanie kamieni milowych związanych z KPO - dodał szef rządu.

Według Hołowni członkowie Komisji Europejskiej "bardzo precyzyjnie przyglądają się temu, co dzieje się dzisiaj w Polsce i będą pewne rzeczy bardzo egzekwować". - Oni wiedzą, że Morawiecki kłamie, oni doskonale zdają sobie sprawę, z kim mają do czynienia - mówił polityk.

- To Komisja Europejska ustali, od którego momentu i od zrealizowania którego punktu, tego kamienia milowego, pójdą przelewy - dodał.

Odnosząc się do kwestii odrzuconego wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, Hołownia stwierdził, że szef resortu "kosztował nas już ponad 200 milionów euro w karach, które będziemy musieli zapłacić za jego pomysły".

- Gdyby [Mateusz Morawiecki - red.] był premierem rzeczywiście Rzeczypospolitej, polskich obywateli, to wyrzuciłby Ziobrę na zbity pysk natychmiast po tym, kiedy zaczął te swoje kombinacje z wymiarem sprawiedliwości - powiedział.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: