Rafał Trzaskowski przejdzie do Polski 2050? Interia: Jest namawiany, żeby odejść od PO

"Rafał Trzaskowski jest namawiany do tego, żeby odejść od PO i zostać kandydatem na premiera" - podaje Interia powołując się na anonimowe źródło. Według portalu prezydent Warszawy miałby otrzymać taką propozycję od ugrupowania Szymona Hołowni Polska 2050.

Według anonimowego, bliskiego współpracownika Donalda Tuska, na którego powołuje się Interia, Rafał Trzaskowski ma otrzymywać propozycje zmiany partii. W 2021 roku wiele mówiło się na temat tego, że prezydent Warszawy mógłby zastąpić urzędującego wówczas na stanowiska szefa PO Borysa Budkę. Ostatecznie przewodniczącym partii został jednak Donald Tusk.

Zobacz wideo Hołownia nie chce współpracować z PO? Pytamy o to Donalda Tuska

Rafał Trzaskowski przejdzie do partii Szymona Hołowni? "Sam musi sobie odpowiedzieć, w jakiej roli czuje się najlepiej"

 - Rafał Trzaskowski jest namawiany do tego, żeby odejść od PO i zostać kandydatem na premiera. Jeśli jednak tak się stanie, opozycja nie będzie miała szefa rządu. Skończy się scenariuszem węgierskim: wszystkie formacje opozycyjne dostaną po 12 proc. Najpierw trzeba wygrać z PiS-em, a potem dzielić stanowiska - mówi anonimowe źródło, na które powołuje się portal. 

Paulina Henning-Kloska z Polski 2050 powiedziała natomiast, że Trzaskowski i Hołownia mają ze sobą wiele wspólnego. - To prezydent Warszawy musi sobie odpowiedzieć, w jakiej roli czuje się najlepiej. Nikt z Polski 2050 nie zrobi tego za niego - podkreśliła. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der LeyenUrsula von der Leyen w Warszawie. Spotkała się z Trzaskowskim i Dudą

Rafał Trzaskowski i jego aspiracje do przewodniczenia PO

W lipcu 2020 roku Trzaskowski zapowiadał podjęcie się stworzenia ruchu obywatelskiego, dlatego, że - jak mówił - partie nie wystarczą. Rok później obecny prezydent Warszawy zapowiedział natomiast, że jeżeli przewodniczący Borys Budka zdecydowałby się na rezygnację, to jest gotów kandydować w wyborach na nowego szefa partii. Jednak już 3 lipca Donald Tusk został, stosunkiem 201 głosów do zera, wybrany na nowego szefa PO.

Szymon HołowniaSzymon Hołownia odpowiada na apel Tuska. "Donald, poczekaj"

Więcej o: