Spięcie Tuska z dziennikarką TVP - zapytała o "bliskie relacje z Putinem". "Możecie stanąć na głowie"

- Możecie stanąć nawet na głowie, ale nie obrócicie rzeczywistości i wszyscy widzą dokładnie kto, jaką politykę wobec Rosji i Putina prowadził i kto, jaką politykę prowadzi dzisiaj - powiedział w środę Donald Tusk po pytaniu zadanym przez dziennikarkę TVP. Dodał, że import rosyjskich produktów do Polski od inwazji Rosji na Ukrainę wzrósł.

W środę w województwa lubelskim odbyła się konferencja prasowa Donalda Tuska przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Dziennikarka TVP Info zapytała polityka: "Czy żałuje bliskich, politycznych relacji z Władimirem Putinem?". 

Przebieg rozmowy można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Zobacz wideo TVP Info prowokuje Tuska. "Ja nie wybierałem się na defiladę do Moskwy"

Donald Tusk: Wszyscy widzą dokładnie kto, jaką politykę wobec Rosji i Putina prowadził

- Ja nie wybierałem się na defiladę do Moskwy, to prezydent Kaczyński zapowiadał gotowość do uczestniczenia w tego typu przedsięwzięciach. Ja nie mówię w telewizji, kupionym przez swoją partię spocie o politycznej miłości do braci Rosjan, tylko Jarosław Kaczyński - powiedział były premier

Ja sobie zdaję sprawę, jak fatalne wrażenie na Polkach i Polakach robi dzisiaj ta dwuznaczna polityka PiS-u. Te takie romanse polityczne z putinowskimi i proputinowskimi politykami w Europie. Możecie stanąć nawet na głowie, ale nie obrócicie rzeczywistości i wszyscy widzą dokładnie kto, jaką politykę wobec Rosji i Putina prowadził i kto, jaką politykę prowadzi dzisiaj

- stwierdził lider Platformy Obywatelskiej. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Paweł Kukiz i Jarosław KaczyńskiKaczyński chce "dłubać" z Kukizem w ordynacji wyborczej. Cel: Senat

Donald Tusk: Każdego miesiąca rośnie sprzedaż rosyjskich produktów do Polski

Podczas konferencji Tusk wspomniał również o informacji przekazanej przez Główny Urząd Statystyczny zgodnie, z którą import rosyjskich produktów do Polski wzrósł w porównaniu między styczniem a marcem o prawie pięć miliardów złotych. - Polska kupiła od Rosji towarów za 12 miliardów złotych - podkreślił polityk. I dodał, że "każdego miesiąca od momentu, kiedy wybuchła wojna, od pierwszego dnia, kiedy Rosja napadła na Ukrainę, każdego dnia, każdego tygodnia, każdego miesiąca rośnie sprzedaż rosyjskich produktów do Polski. 

Zbigniew Ziobro oraz Jarosław KaczyńskiPiS grozi "odstrzałem", Ziobro pręży muskuły. A będzie nadal tak jak jest

Sondaż Ipsos: Koalicja anty-PiS mogłaby liczyć na 50 proc. poparcia

Z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie portalu OKO.press wynika, że opozycja złożona z pięciu partii w wyborach zdobyłaby 50 proc. głosów, z kolei PiS znacznie mniej - 30 proc. - PiS nie jest silniejszy od opozycji. PiS jest silny podziałami na opozycji - powiedział na nagraniu opublikowanym na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej.

- Chyba więcej dowodów już nie trzeba. Wzywam wszystkich najserdeczniej i z wielkim przekonaniem tak, jak tylko potrafię: Poważnie potraktujmy też to wskazanie, a nie tylko kolejne apele i idźmy do wyborów razem - zaapelował Donald Tusk.

Więcej o: