Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie. Ziobro: postępowanie objęte nadzorem Prokuratury Krajowej

- Wydałem polecenie, by objąć nadzorem prowadzenie tego postępowania przez bardzo doświadczonych prokuratorów Prokuratury Krajowej - mówił Zbigniew Ziobro na antenie RMF FM, odnosząc się do zdarzenia na Nowym Świecie, w wyniku którego zginął 29-letni mężczyzna. Jak podkreślił, nic nie wskazuje na to, by sprawcami byli obcokrajowcy.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę 8 maja na Nowym Świecie w Warszawie. Kilka osób, prawdopodobnie będących pod wpływem alkoholu, zaatakowało ostrym narzędziem mężczyznę, który stanął w obronie kobiet. 

Zobacz wideo Wyszków. W spalonym domu znaleziono ciała dwóch kobiet. Zatrzymano męża jednej z ofiar

Na ten moment prokuratura nie podaje wielu szczegółów, natomiast niektóre media i politycy Konfederacji przekazywali niczym niepotwierdzone sugestie, jakoby napastnikami mogli być obcokrajowcy. Zbigniew Ziobro w sobotę odniósł się także do tej kwestii. 

Więcej najnowszych informacji z kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ziobro: postępowanie ws. zdarzenia na Nowym Świecie pod nadzorem PK

W rozmowie z RMF FM Prokurator Generalny przekazał, że z najnowszych informacji wynika, że sprawcami nie byli obcokrajowcy, dodając, że "sytuacja może się zmienić, bo postępowanie jest dynamiczne".

Jako Prokurator Generalny wydałem polecenie, aby ta sprawa została przeniesiona do Prokuratury Okręgowej. Został powołany zespół prokuratorów. Wydałem polecenie, by objąć nadzorem prowadzenie tego postępowania przez bardzo doświadczonych prokuratorów Prokuratury Krajowej

- ujawnił.

Atak na Nowym Świecie. Policja poszukuje świadka zdarzeniaAtak na Nowym Świecie. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego

Ziobro podkreślił, że wydał szereg zaleceń policji, która wykonuje "czynności dowodowe bardzo intensywnie". - Jest też bardzo dobry zespół policjantów zaangażowany w tę sprawę. Wiele dowodów zostało zgromadzonych - dodał. Na koniec lider Solidarnej Polski zapewnił, że "to jest kwestia czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni".

Rosyjskie okręty podwodne opuściły SewastopolRadio Swoboda: Wszystkie okręty podwodne wypłynęły ze Sewastopola

W nocy z 7 na 8 maja policja otrzymała zgłoszenie, że do jednego ze sklepów przy ulicy Nowy Świat wszedł ranny mężczyzna. Mimo interwencji służb medycznych, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Wcześniej miało dojść do awantury na rogu Foksal i Nowego Światu. Do ataku doszło w jednej z bram. Kilka osób, prawdopodobnie pijanych, zaatakowało ostrym narzędziem mężczyznę, który stanął w obronie kobiet.  

Atak na Nowym Świecie. Policja poszukuje uczestnika zdarzenia

Policjanci ze Śródmieścia, którzy prowadzą postępowanie, opublikowali na swojej stronie internetowej wizerunek uczestnika zdarzenia, które zarejestrowała kamera. Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które rozpoznają mężczyznę.

 

- Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna w krótkich, ciemnych włosach, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego - informuje komisarz Marcin Żurawski ze śródmiejskiej policji.

Osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Więcej o: