Nagroda m. st. Warszawy. Radni KO jednak nie nominują Babci Kasi

Jarosław Szostakowski, szef klubu KO w Radzie Warszawy powiedział PAP, że Katarzyna Augustynek, czyli Babcia Kasia, nie zostanie nominowana do corocznej nagrody ratusza.

Stołeczny ratusz co roku wyróżnia osoby szczególnie zasłużone dla Warszawy i przyznaje im nagrody pieniężne. O tym, kto zostanie uhonorowany w tym roku, radni zadecydują w czerwcu. Czas na zgłoszenie kandydatów upływa w połowie maja.

Poseł Tadeusz CymańskiUstawa o Sądzie Najwyższym. Cymański: Przegłosujemy, nawet wbrew sobie

Nagroda m. st. Warszwy. Radny Szostakowski: Na liście nominacji KO nie ma Babci Kasi

Zgodnie z medialnymi doniesieniami, jedną z osób, które Koalicja Obywatelska miała zgłosić do nagrody m. st. Warszawy, jest aktywistka Katarzyna Augustynek, znana jako Babcia Kasia.

- Jeszcze nie zgłosiliśmy nikogo. Mamy czas do 15 maja, a ponieważ jest to niedziela, czyli święto, złożymy wniosek w poniedziałek - powiedział w rozmowie z PAP Jarosław Szostakowski, przewodniczący klubu KO w Radzie Warszawy. Jego wypowiedź zacytował Polsat News.

Dopytywany, czy KO rzeczywiście zamierza nominować Babcię Kasię, Szostakowski odpowiedział, że "rozważane były różne kandydatury", zaś "pani Augustynek nie ma w tej chwili na liście osób, które KO chce zgłosić w poniedziałek".

Zobacz wideo Jak powinno wyglądać prawo antyaborcyjne w Polsce? Posłanka Nowacka odpowiada

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Babcia Kasia od kilku lat regularnie bierze udział w protestach przeciwko rządom PiS, w obronie praw kobiet czy osób LGBT+. W ich trakcie często dochodzi do konfrontacji między aktywistką a policjantami. Jak informowaliśmy kilka dni temu, łącznie przeciwko Babci Kasi prokuratura skierowała do tej pory 15 aktów oskarżenia. Ostatnio Katarzynie Augustynek zarzucono, że 10 marca br. na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie miała obrazić policjanta. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności lub do roku więzienia.

Katarzyna A., znana jako Babcia KasiaBabcia Kasia z piętnastym aktem oskarżenia

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: