Anna Maria Siarkowska przechodzi do Solidarnej Polski. Ziobro: Rozmawiamy też z innymi parlamentarzystami

Posłanka klubu PiS Anna Maria Siarkowska dołączyła do Solidarnej Polski. Tym samym ugrupowanie Zbigniewa Ziobry ma już w Sejmie 20 parlamentarzystów.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro stwierdził na konferencji prasowej m.in., że Anna Maria Siarkowska jest "cenionym, szanowanym posłem w swoim okręgu".

- Podziela też system wartości, leżący u podstaw Solidarnej Polski, odwołując się do dziedzictwa chrześcijańskiego i naszego spojrzenia na miejsce Polski w Europie. Wnosi też wielką pasję w walce o sferę wolności i praw człowieka - mówił Ziobro. Zaznaczył, że Siarkowska jest dwudziestym parlamentarzystą Solidarnej Polski.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Rozmawiamy z innymi parlamentarzystami, którzy wstępnie deklarują chęć przystąpienia do SP, być może to nie jest ostatnia taka konferencja z tą dobrą nowiną - stwierdził przewodniczący partii.

- Z Solidarną Polską łączy mnie wspólnota wartości, ale także wizja Polski suwerennej, demokratycznej i silnej - mówiła Anna Maria Siarkowska na konferencji prasowej.

- Cieszę się, że jest w Sejmie taka drużyna, z którą mogę współpracować. Drużyna ludzi pracowitych, młodych, ambitnych, która składa się zarówno z ludzi o wielkim doświadczeniu parlamentarnym, jak  również takich, którzy są w Sejmie pierwszą kadencję, ale mają duże doświadczenie zawodowe - mówiła.

Zobacz wideo Czarzasty: Lewica, głosując za KPO wiedziała, że te pieniądze nie spłyną, jeśli będzie łamane prawo

Anna Maria Siarkowska dołącza do Solidarnej Polski

Anna Maria Siarkowska jest absolwentką politologii na Akademii Podlaskiej w Siedlcach i studiów doktoranckich na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej. W przeszłości była związana z Młodzieżą Wszechpolską i Ligą Polskich Rodzin.

W 2015 r. została parlamentarzystką z listy Kukiz'15. W lutym 2017 r. wystąpiła z klubu i została liderką koła poselskiego Republikanów, stanęła też na czele Partii Republikańskiej (w listopadzie 2019 r. ugrupowanie zostało wyrejestrowane). W 2019 r. dostała się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

W ubiegłym roku Anna Maria Siarkowska została członkinią ruchu Polska Jest Jedna sprzeciwiającego się wprowadzaniu konsekwencji dla osób odmawiających przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19, krytykowała też wprowadzanie obostrzeń w czasie pandemii. 

Przed rokiem Siarkowska ogłosiła powstanie Parlamentarnego Zespołu do spraw Sanitaryzmu. "Sanitaryzm" to termin bliski wszystkim tym, którzy, wbrew opiniom ekspertów, powątpiewają w skalę epidemii i sprzeciwiają się m.in. wprowadzaniu lockdownów czy paszportów covidowych. W ramach działań zespołu "ochroną konstytucyjnie gwarantowanych praw i wolności obywatelskich w obliczu wyzwań dot. bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego" zajmować się mieli również politycy Solidarnej Polski.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: