Niemal połowa Polaków niezadowolona z działań Mateusza Morawieckiego [SONDAŻ]

Wyniki najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wskazują, że Polacy są podzieleni pod względem oceny premiera Mateusza Morawieckiego. Z badania wynika, że aż 49 proc. Polaków jest niezadowolonych z jego działań, z kolei niemal 42 proc. ocenia go pozytywnie.

Jak Polacy oceniają działania premiera Mateusza Morawieckiego? Badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski na ten temat wskazuje, że duża część ma negatywne zdanie, jednak spory odsetek ocenia premiera pozytywnie. Sondaż przeprowadzono w dniach 6-7 maja. Wzięło w nim udział 1000 osób. Zostało ono wykonane metodą CAWI.

Zobacz wideo Reforma sądownictwa w Sejmie. Szrot: Wątpię, czy na tym posiedzeniu sejmu uda się przeforsować tę ustawę

Polacy niezadowoleni z działań Mateusza Morawieckiego. Tylko 13,7 proc. ocenia je "zdecydowanie dobrze"

Wyniki sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wskazują, że 24,5 proc. respondentów ocenia działania Mateusza Morawieckiego "raczej źle". Kolejne 24,5 proc. ankietowanych wskazało na odpowiedź "zdecydowanie źle", co łącznie daje 49 proc. negatywnych ocen. 

"Zdecydowanie dobrze" oceniło działania premiera tylko 13,7 proc. badanych. Odpowiedź "raczej dobrze" wybrało 27,9 proc. respondentów (łącznie 41,6 proc.). Pozostałe 9,4 proc. osób biorących udział w badaniu nie miało zdania na ten temat.

Opozycja ma szanse pokonać PiS. Ale musi zjednoczyć siły

Z najnowszego sondażu wyborczego United Surveys przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że gdyby opozycja zjednoczyła siły i wystartowała ze wspólnej listy, mogłaby wygrać z PiS i uformować wspólny rząd.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Z badania wynika, że PiS wraz z Solidarną Polską uzyskałoby 37,6 proc. głosów, Koalicja Obywatelska wraz z Lewicą 33,1 proc. Koalicja Polska-PSL i Polska 2050 - 14,3 proc., Konfederacja 6 proc., natomiast 9 proc. wyraziło swoje niezdecydowanie. W takim wypadku Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 203 mandaty, natomiast opozycja, łącznie, na 242.

Sekretarz obrony USA Lloyd AustinSzefa Pentagonu zapytano o ew. atak Rosji na Polskę. "Game changer"

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdyby jednak opozycja połączyła siły i wystartowała w jednym bloku, według sondażu zdobyłaby najwięcej głosów - 42,4 proc., wyprzedzając tym samym Zjednoczoną Prawicę z wynikiem 39,7 proc. Na ostatnim miejscu podium uplasowałaby się wówczas Konfederacja z 7,2 proc., 10,2 proc. ankietowanych nie wiedziałoby natomiast, na kogo oddać głos. Według takiego scenariusza opozycja mogłaby rządzić samodzielnie, uzyskując 234 mandaty.

Sondaż został przeprowadzony między 2 a 4 maja metodą ankiet elektronicznych na grupie tysiąca osób.

Więcej o: