Hasło "Glapiński musi odejść!!!" w Sejmie. Gawkowski zaapelował do Dudy ws. "muchomora"

Na początku środowych obrad w Sejmie posłowie Lewicy rozwinęli transparent z hasłem "Glapiński musi odejść!!!". Krzysztof Gawkowski zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o wycofanie kandydatury "największego truciciela, muchomora polskiej gospodarki".

- Adam Glapiński to największy szkodnik polskiej gospodarki od 20 lat. To czarna postać, która mówiła o deflacji, a spowodowała inflację najwyższą od 24 lat. Odpowiada za drożyznę, za bankructwo polskich rodzin, za to, że Polacy źle się czują we własnym kraju. Prawo i Sprawiedliwość przestało opiekować się polską rodziną - powiedział w Sejmie Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy.

Zobacz wideo Glapiński pozostanie prezesem NBP? Szef gabinetu prezydenta Dudy: Mam nadzieję

Posiedzenie Sejmu. Lewica: "Glapiński musi odejść"

Gdy przemawiał, członkowie jego klubu rozłożyli duży baner z hasłem "Glapiński musi odejść".

Zgodnie z harmonogramem Sejmu w czwartek odbędzie się głosowanie w sprawie wyboru prezesa Narodowego Banku Polskiego. Kandydaturę Adama Glapińskiego, obecnego szefa NBP, złożył Andrzej Duda

Gawkowski podczas swojego przemówienia zaapelował do prezydenta. - Niech pan wycofa się ze zgłoszenia największego truciciela, muchomora polskiej gospodarki. Można wybrać nowego, lepszego prezesa Narodowego Banku Polskiego - mówił. 

Zbigniew Ziobro Wniosek o odwołanie Ziobry. "Ten człowiek nigdy nie powinien być w rządzie"

- Proszę do Kancelarii Prezydenta składać takie wnioski, a nie do Kancelarii Sejmu - odpowiedziała mu marszałkini Sejmu Elżbieta Witek. 

Kandydaturę Glapińskiego poprze Prawo i Sprawiedliwość. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że partia ma minimalną większość w tej sprawie. Zagłosowanie za Glapińskim zapowiedział już Paweł Kukiz. Przeciw zamierzają głosować Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL i Konfederacja.

Adam Glapiński, prezes NBP, podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP, 9 lutego 2022 r. PiS forsuje Glapińskiego, ale za jego plecami toczy się gra

Więcej o: