Posłowie PiS dostali SMS-y o tej samej treści: "Obecność obowiązkowa". Miejsce narady tajne

W środę wieczorem odbędzie się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Miejsca spotkania nie ujawniono. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że odbędzie się przy Nowogrodzkiej. Kierownictwo partii miało poinformować posłów, że obecność jest obowiązkowa.

"Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 maja, o 19, odbędzie się posiedzenie klubu parlamentarnego PiS poza gmachem Sejmu. Obecność jest obowiązkowa" - SMS-y o takiej treści mieli otrzymać w środę wszyscy posłowie klubu Prawa i Sprawiedliwości, w tym członkowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Wiadomość odczytała na antenie TVN24 reporterka Agata Adamek. 

Posiedzenie klubu PiS. Posłowie mieli dostać SMS-y

Posiedzenie odbywa się tuż przed zaplanowanym na czwartek głosowaniu ws. wyboru prezesa Narodowego Banku Polskiego. Kandydatem jest obecny szef banku centralnego Adam Glapiński. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że jego kandydatura ma większość, ale minimalną.

Wciąż ważą się także losy nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W środę prace nad projektem kontynuuje Komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Projekt, który opracowano w Kancelarii Prezydenta, zakłada m.in. test niezawisłości sędziego. Na to rozwiązanie nie chce zgodzić się Solidarna Polska.  

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w sejmowych ławach. Warszawa, 8 kwietnia 2021Sejm. Przed ważnym głosowaniem - narada w PiS. "Będzie nas mobilizował"

Na wieczornym posiedzeniu klubu PiS planowane jest wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu Ryszard Terlecki mówił, że posiedzenie będzie poświęcone głównie sprawom związanym z organizacją prac klubu. Stwierdził, że Jarosław Kaczyński będzie chciał poruszyć kilka kwestii, między innymi funkcjonowania struktur partii oraz biur parlamentarzystów. Terlecki tłumaczył, że z powodu pandemii koronawirusa klub PiS miał trudności z organizacją takiego spotkania. Dodaje, że w związku z poprawą warunków epidemicznych jest to możliwe.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że spotkanie odbędzie się w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej.

Leonid KrawczukNie żyje pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk. Miał 88 lat

Opozycja złożyła wniosek ws. wyrażenia wotum nieufności wobec Ziobry

W środę przed południem szef klubu KO Borys Budka poinformował o złożeniu wniosku ws. wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Pod wnioskiem podpisały się także kluby Lewicy, PSL i koła Polska 2050. - Człowiek odpowiedzialny za degradację polskiego wymiaru sprawiedliwości, za wielki konflikt z Unią Europejską i blokadę środków europejskich. Ten człowiek nigdy nie powinien znaleźć się w rządzie - powiedział Budka. 

Więcej o: