Byli posłowie KORWiN z nową partią. Skąd nazwa "Wolnościowcy poprzedni wpis wykreślić Wolnościowcy"?

Wolnościowcy - taką nazwę nosi nowa partia, którą współtworzą m.in. posłowie i byli członkowie partii KORWiN Jakub Kulesza, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz. Szczegóły dotyczące programu i planowanej działalności nowego ugrupowania mają być znane jeszcze w tym miesiącu.

"Wolnościowcy poprzedni wpis wykreślić Wolnościowcy" - taka nazwa nowego ugrupowania byłych członków partii KORWiN pojawiła się w rejestrze partii politycznych dostępnym na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Warszawie.

W niektórych medialnych publikacjach sugerowano, że parlamentarzyści, zakładając ugrupowanie, popełnili błąd i nieodpowiednio wypełnili dokumenty. Poseł Jakub Kulesza wyjaśniał natomiast w mediach społecznościowych, że taki zapis umieścił sąd przed uprawomocnieniem się decyzji o wpisie do ewidencji partii.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Sąd Okręgowy w Warszawie w rubryce "nazwa" ostatecznie zmienił ów zapis później na: "Wolnościowcy (wpis na podstawie postanowienia sygnatura VII Ns Rej Ew Pzm 12,13,14/22 z dnia 21-04-2022 – postanowienie nieprawomocne)".

Zobacz wideo Donald Tusk ponownie premierem? Pytamy posła Tomczyka

Wolnościowcy. Nowe ugrupowanie byłych członków partii KORWiN

Ugrupowanie współtworzą posłowie Jakub Kulesza, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz, którzy w marcu opuścili partię KORWiN Janusza Korwin-Mikkego. Powodem ich decyzji były wypowiedzi lidera ugrupowania partii na temat wojny w Ukrainie. Współzałożycielem Wolnościowców jest również m.in. były już członek prezydium KORWiN Tomasz Grabarczyk.

Działacze zapowiedzieli, że jeszcze w tym miesiącu przedstawią więcej szczegółów na temat nowej formacji.

"Chcieliśmy ogłosić nazwę wraz z resztą w drugiej połowie maja, niestety dzisiejsza publikacja niesprawdzonych informacji na jednym z portali, na którą nabrali się nawet niektórzy politycy, sprawia, że niespodzianka będzie częściowa" - napisał na Twitterze Artur Dziambor.

**

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: