Cezary Tomczyk o głosowaniu ws. kandydatury Glapińskiego: Będzie pełna dyscyplina

- Powinien być wyrzucony z NBP jakimś solidnym kopem - tak Cezary Tomczyk skomentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl zbliżające się głosowanie ws. przedłużenia kadencji Adama Glapińskiego. - Będzie pełna dyscyplina - dodał, zapowiadając strategię PO na najbliższe głosowanie.
Zobacz wideo Gościem Jacka Gądka w Porannej rozmowie Gazeta.pl jest Cezary Tomczyk

W poniedziałkowej Porannej rozmowie Gazeta.pl gościem Jacka Gądka był poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Wśród tematów rozmowy były m.in. doniesienia o tym, że PiS ma rozważać przeprowadzenie wcześniejszych wyborów. Jak pisaliśmy wcześniej, rozpoczynający się tydzień będzie kluczowy dla dalszego trwania Zjednoczonej Prawicy. - Póki trwa ostry stan wojenny na Ukrainie, będziemy się jako PO zastanawiać, czy głosować za wcześniejszymi wyborami - dodał, wskazując, że "naturalnym kandydatem na premiera jest Donald Tusk".

Jeździmy po Polsce i widzimy, że Polacy, widząc, co teraz robią poszczególni liderzy partyjni, to się pukają w głowę

Jestem przekonany, że jeśli opozycja pójdzie zjednoczona do wyborów, to ma większe szanse, żeby wygrać

- dodał

W środę rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu - w planach jest głosowanie nad powołaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego (kandydatem na to stanowisko jest Adam Glapiński).

Glapiński powinien być wyrzucony z NBP jakimś solidnym kopem

- powiedział Tomczyk, dodając, że w KO "będzie pełna dyscyplina partyjna". - Zrobimy wszystko, żeby Glapiński nie został wybrany na kolejną kadencję - dodał.

Być może wybór Glapińskiego na drugą kadencję jest warunkiem istnienia tego rządu

- zasugerował.

Więcej o: