Nowa partia w Sejmie. Centrum dla Polski dołączy do Koalicji Polskiej. Na czele m.in. Raś

Koalicja Polska zaprezentowała 2 maja podczas konwencji na zamku w Rabsztynie nową partię, która weszła w jej skład. To Centrum dla Polski. Ugrupowanie tworzy czterech parlamentarzystów, w tym m.in. Ireneusz Raś. "Chcemy tworzyć lepszą Polskę" - zapowiedział.

Na zamku w Rabsztynie pod Olkuszem (woj. małopolskie) w poniedziałek 2 maja odbyła się konwencja Koalicji Polski i obchody Dnia Flagi. Tego dnia zaprezentowano też nowe ugrupowanie, które wejdzie w skład koalicji - Centrum dla Polski.

Zobacz wideo Niecierpliwy i lekkomyślny kierowca ominął czerwone światło, przejeżdżając po chodniku

Centrum dla Polski dołącza do Koalicji Polskiej

- Po raz pierwszy prezentujemy publicznie naszą nazwę, Centrum dla Polski, nasze logo i założenia programowe. Wspólnie z Koalicją Polską chcemy tworzyć lepszą Polskę. Chcemy dziś o niej rozmawiać podczas święta flagi. Niech biało-czerwona jednoczy Polaków - mówił w poniedziałek Ireneusz Raś

- Powołaliśmy Centrum dla Polski, aby wzmocnić Koalicję Polską i wzbogacić jej program. Jesienią odbędzie się nasz kongres programowy - zapowiadał Raś. Centrum dla Polski tworzy czterech parlamentarzystów: Radosław Lubczyk, Ireneusz Raś, Jacek Tomczak i Kazimierz Michał Ujazdowski, a także środowiska samorządowe z wielu regionów Polski - przekazała partia. 

Więcej informacji na temat polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z wypowiedzi członków ugrupowania wynika, że partia skupi się na osobach młodych, które wyznają wartości konserwatywne i patriotyczne, ale nie zgadzają się z ideą prawicy sprawującą obecne rządy. Podczas debaty Radosław Lubczyk zwracał uwagę, że "priorytetami są: zwolnienie wszystkich emerytur z podatków, lepszy dostęp do służby zdrowia, proste i przejrzyste podatki, stawka na bezpieczeństwo". 

Po konwencji zaplanowano kolejną część obchodów święta flagi. - Po naszej konwencji zamek będą mogli odwiedzać w tym dniu mieszkańcy Polski za darmo. Będzie to połączone z piknikiem rodzinnym, który będzie organizowany na błoniach pod zamkiem, z licznymi atrakcjami - ze wspólnym śpiewaniem piosenek patriotycznych, jak również na końcu z występem zespołu Bratanki - zapowiadał jeszcze przed wydarzeniem Ireneusz Raś. 

Koalicja Polska powstała w 2019 roku, a w jej skład wchodzą: Polskie Stronnictwo Ludowe, Konserwatyści, Unia Europejskich Demokratów, Ślonzoki Razem, stowarzyszenie Państwo Fair Play, Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców i organizacje osób pokrzywdzonych przez organy państwa. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: