Tusk zapowiada wotum nieufności wobec Ziobry. "Trzeba pozbyć się tego szkodnika"

- Mam nadzieję, że politycy w Polsce, którzy od pewnego czasu podważają naszą obecność w Unii, sens istnienia Unii Europejskiej, zapłacą za to polityczną cenę - mówił szef PO Donald Tusk w czasie uroczystości w Gdańsku z okazji 18. rocznicy przystąpienia Polski do UE. Polityk zapowiedział także złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry.

Z okazji 18-lecia Polski w UE głos zabrał przewodniczący PO Donald Tusk. Polityk apelował, by Polska "walczyła o swoją europejskość". - Wolność słowa, poszanowanie słabszego, prawo do samostanowienia, prawa obywatelskie, życie wolne od korupcji i przemocy, szacunek dla sąsiadów - to wszystko, na czym Europa jest zbudowana. To nie są puste hasła - o to warto się bić - mówił.

Szef PO zwrócił się także do polityków Zjednoczonej Prawicy. - Mam nadzieję, że politycy w Polsce, którzy od pewnego czasu podważają naszą obecność w Unii, sens istnienia Unii Europejskiej, zapłacą za to polityczną cenę. Będę tych spraw pilnował - zapowiedział.

Zobacz wideo Morawiecki znowu krytykuje Tuska na swojej konferencji. "Czy Platforma i Tusk starali się ulżyć kredytobiorcom?"

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak podkreślił, będzie patrzył politykom na ręce, żeby Polacy nie musieli tak "jak nasi bracia w Ukrainie płacić wyższej stawki za to, co dla nas jest tak ważne".

Tusk zapowiada wotum nieufności wobec Ziobry. "Trzeba pozbyć się tego szkodnika"

Były premier zapowiedział także, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu prawdopodobnie zostanie złożony wniosek w sprawie odwołania Ziobry. - Powinniśmy złożyć wotum nieufności [dla Zbigniewa Ziobry - przyp. red] i pozbyć się tego szkodnika - powiedział Donald Tusk.

W jego ocenie "Ziobro gra kartą europejską i jest gotowy do politycznej zbrodni, czyli podważenia polskiego członkostwa w UE".

'CH*j Wam, a nie Chersoń' - można przeczytać na transparencie z protestu w mieście z 14 marca 2022 r. Obecnie demonstracje przeciwników okupacji są o wiele mniej liczne niż w marcu. Rosjanie zdecydowali się brutalnie na nie odpowiadaćBrytyjski wywiad: Rosja dąży do stałej kontroli nad Chersoniem

Jak zaznaczył, minister sprawiedliwości jest "takim oczywistym kandydatem do usunięcia z rządu, jeśli chcemy uniknąć czarnego scenariusza". - Nigdy nie pogodzimy się z tym dryfem antyeuropejskim. Każdego dnia tracimy pieniądze, które powinniśmy dostać, a płacimy kary. Ciągle czekamy na miliardy, które są potrzebne - stwierdził.

Więcej o: