Wykluczeni działacze Solidarnej Polski: Zbyszek, prowadzą cię na manowce

- Zbyszek, obudź się, bo naprawdę prowadzą cię na manowce. Jak tak dalej pójdzie to otoczą cię sami klakierzy - mówili we wtorek wykluczeni politycy Solidarnej Polski Jacek Włosowicz i Grzegorz Banaś. Jak zaznaczyli, decyzja o ich usunięciu z szeregów SP jest "kuriozalna".

Jak donosi "Echo dnia" - z powodu wewnątrzpartyjnego konfliktu na szczeblu lokalnym tuż przed Wielkanocą, Solidarną Polskę opuściło dwóch polityków - senator Jacek Włosowicz i radny z okręgu świętokrzyskiego, Grzegorz Banaś. Decyzję w tej sprawie miał podjąć zarząd krajowy partii.

"Działania obu polityków od dawna budziły zastrzeżenia władz Solidarnej Polski, gdyż nie pozostawały w zgodzie z linią polityczną formacji" - relacjonowało "Echo dnia". Czara goryczy miała przelać się w minioną sobotę, 9 kwietnia. Zaplanowano wówczas wybory liderów struktur w województwie świętokrzyskim, ale ostatecznie żadna decyzja nie zapadła. Przyczyną miał być - pisze dziennik - konflikt ws. podziału województwa na okręgi wyborcze (Banaś miał sprzeciwić się podziałowi regionalnych struktur na dwa okręgi).

Zobacz wideo Czy Zbigniew Ziobro odejdzie z rządu?

Obaj politycy już wcześniej jasno deklarowali, że linia Solidarnej Polski odbiega od ich przekonań, między innymi w sprawie współpracy z Unią Europejską czy szczepionek na COVID-19.

Banaś: Zbyszek, obudź się. Prowadzą cię na manowce

W czasie wtorkowej konferencji prasowej politycy atakowali swoich byłych już klubowych kolegów. Zaznaczyli jednak, że dalej widzą swoją przyszłość w obozie Zjednoczonej Prawicy.

- To jest sytuacja kuriozalna. Łamanie statutu z jednej strony, z drugiej - usta pełne frazesów o tym, jak nas pozadekretowo Unia gnębi. Oczywiście nie ta skala, ale żeby mieć moralne prawo do napominania innych, najpierw samemu trzeba być moralnym - podsumował wykluczenie z partii Grzegorz Banaś.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

- Zbyszek, obudź się, bo naprawdę prowadzą cię na manowce. Jak tak dalej pójdzie to otoczą cię sami klakierzy, a ciebie potrzeba tutaj. Ty przyjeżdżaj do ludzi, spotykaj się i pytaj czego potrzebują -apelował Grzegorz Banaś.

Oficjalny powód wykluczenia - niepłacenie składek. Banaś przedstawia dowody wpłat

Oficjalnym powodem wykluczenia polityków z Solidarnej Polski przedstawianym przez władze partii było niepłacenie składek. Z informacji "Echa dnia" wynika, że senator Włosowicz przyznał, że faktycznie nie uiszczał opłat, ponieważ od jakiegoś czasu bardzo rozchodził się programowo z zarządem Solidarnej Polski, szczególnie ze Zbigniewem Ziobrą.

Grzegorz Banaś zapewnia, że wszystkie opłaty sumiennie uiszczał, a na potwierdzenie swoich słów przedstawił dziennikarzom dowód wpłaty dokonanej 30 marca tego roku.

Więcej o: