Kancelaria Prezydenta publikuje życzenia od Dudów. "Tegoroczna Wielkanoc jest inna"

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli świąteczne życzenia rodakom, a także wszystkim uchodźcom z Ukrainy, przebywającym w Polsce. "Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem. Że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem" - mówiła Agata Duda.

- Pragniemy złożyć Państwu życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych. Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo - mówił prezydent Andrzej Duda na opublikowanym w niedzielę przez Kancelarię Prezydenta nagraniu.

Jak dodała pierwsza dama, "tegoroczna Wielkanoc jest inna".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- W wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy. Ufamy, że życzliwość i serdeczność, z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie - mówiła Agata Duda.

Zobacz wideo Podwyżki dla budżetówki? Kierwiński: Policzyliśmy koszty podwyżek

Para prezydencka dziękuje m.in. żołnierzom i wolontariuszom

- Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem. Że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem - stwierdziła pierwsza dama.

- Dlatego niech te Święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda Państwu nowych sił - powiedział prezydent. Andrzej Duda pozdrowił też osoby "troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna".

- Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w Święta - mówił.

Agata Duda skierowała szczególne podziękowania "do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc osobom ciężko doświadczonym przez los – również w ogarniętej wojną Ukrainie".  

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: