Wielkanoc i życzenia od polityków. Morawiecki chwali rząd, Tusk pozuje z wnuczką

- Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas chciałoby po prostu wrócić do czasów sprzed 2020 roku, do normalności. [...] Musimy działać odpowiedzialnie i odważnie. Tak swoją misję rozumie rząd Prawa i Sprawiedliwości - zaczął swoje wielkanocne orędzie premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem Donald Tusk opublikował zdjęcie z wnuczką, życząc wiary i nadziei. "Bez wojny, pogardy i nienawiści" - podkreślił.

Nadszedł czas świąt wielkanocnych, politycy postanowili zwrócić się więc do obywateli z życzeniami. - To już trzecia Wielkanoc w trudnych i niespokojnych czasach. Najpierw pandemia i globalny kryzys gospodarczy, a teraz wojna - zaczął swoją wypowiedź premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu skorzystał z okazji, by przekazać Polakom informacje na temat tzw. tarczy antyputinowskiej i pochwalić działania rządu w obliczu wojny w Ukrainie.

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Premier Morawiecki w wielkanocnym orędziu. "Wielu z nas chciałoby wrócić do normalności"

- Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas chciałoby po prostu wrócić do czasów sprzed 2020 roku, do normalności. Wierzę, że ta normalność powróci. Wierzę, że wrócą czasy pokoju i bezpiecznego rozwoju - mówił Morawiecki. Zanim szef rządu zwrócił się do Polaków z wielkanocnymi życzeniami, przywołał sytuację w Ukrainie. - Musimy działać odpowiedzialnie i odważnie. Tak swoją misję rozumie rząd Prawa i Sprawiedliwości - podkreślał polityk.

- Przed nami wyjątkowy czas, czas świąt wielkanocnych - świąt bogatej symboliki i głębokich znaczeń. To znak zmartwychwstania, symbol zwycięstwa życia nad śmiercią, światła nad mrokiem, miłości nad nienawiścią. Niech te święta wielkanocne okażą się dla nas niewyczerpalnym źródłem nadziei. Niech staną się duchowym źródłem, z którego będziemy czerpać pokój, miłość, solidarność, wiarę w lepsze jutro. Zobaczmy to lepsze jutro w twarzach naszych najbliższych - naszej rodziny i przyjaciół, z którymi już zaraz usiądziemy do stołu. I najważniejsze - w tych niespokojnych czasach bądźmy po prostu razem. Bądźmy dla siebie dobrzy. W ten sposób udowodnimy, że zło i nienawiść nie mają nad nami władzy. W ten sposób sprawimy, że dobro zwycięży - podkreślał Morawiecki. Premier zakończył swoją wypowiedź życzeniami "dobrych, błogosławionych świąt Wielkiej Nocy". 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz MorawieckiMorawiecki potwierdza brak wsparcia z UE. Prawniczka: O środki trzeba było wystąpić

Wielkanoc 2022. Politycy składają Polakom życzenia wielkanocne

Ale nie tylko premier Morawiecki zwrócił się do Polaków w tym ważnym czasie. Na powiedzenie kilku słów zdecydował się także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Szanowni państwo, czasy są trudne. Wojna za wschodnią granicą, dopiero co wychodzimy z epidemii, szalejąca drożyzna. Ale oczywiście, jak zawsze, święta Wielkiej Nocy są przede wszystkim powodem do nadziei. I dlatego chciałem państwu życzyć wszystkiego najlepszego. Przede wszystkim zdrowia, szczęścia, radości, no i czasu z rodziną, czasu z przyjaciółmi. Czasu wytchnienia. Wszystkiego dobrego! - powiedział polityk.

Donald Tusk zdecydował się natomiast z okazji Wielkanocy opublikować prywatne zdjęcie. "Wszystkim ludziom dobrej woli - wiary w naszych najmłodszych i nadziei na lepsze jutro. Bez wojny, pogardy i nienawiści" - napisał szef PO, publikując zdjęcie z wnuczką.

"Kochani, Zmartwychwstały Chrystus przynosi nadzieję, siłę i radość. Niech nadchodzące Święto Wielkiej Nocy będzie dla nas czasem przepełnionym miłością i rodzinnym ciepłem. Wesołych Świąt!" - napisał w mediach społecznościowych szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty napisał natomiast: "Wszystkim życzę spokojnych Świąt Wielkanocnych. Wielkiego zasobnego stołu, przy którym usiądą ludzie dobrej woli. Ciepłe myśli kieruję też do wielu polityczek i polityków prosząc o uśmiech".

"Spokojnych Świąt w niespokojnych czasach!" - dodała posłanka Nowoczesnej i wiceprzewodnicząca Klubu Koalicji Polskiej Katarzyna Lubnauer. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: