Ministerstwo Zdrowia ma nowego wiceministra. Kim jest Marcin Martyniak?

Marcin Martyniak został nowym wiceministrem zdrowia. Wcześniej zajmował stanowisko szefa gabinetu politycznego ministra Adama Niedzielskiego. O mianowaniu go wiceministrem zdrowia poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że nowym wiceministrem zdrowia został Marcin Martyniak. Polityk wcześniej pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra zdrowia oraz był przedstawicielem prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego. 

Zobacz wideo Morawiecki zwrócił się do Scholza i Merkel. "Trzeba przyznać się, że to nie była właściwa polityka"

Marcin Martyniuk nowym wiceministrem zdrowia. Zajął miejsce Sławomira Gadomskiego

Martyniak był zatrudniony również w centralnym zespole eksperckim w KPRM, gdzie był odpowiedzialny głównie za analizy i doradztwo w obszarze gospodarczym, inwestycyjnym oraz zdrowotnym. Zajął miejsce Sławomira Gadomskiego, który odszedł z resortu na początku roku, by objąć stanowisko wiceprezesa Agencji Badań Medycznych.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Współpracownicy z resortu nie mają najlepszego zdania o nowym wiceministrze zdrowia. - Młody i niezdecydowany, powiedziałbym, że kompletnie niedecyzyjny. Zupełnie nie wie, czego chcieć, bo nie ma pojęcia o systemie opieki zdrowotnej. Będzie zapewne posłusznie wykonywał polecenia Niedzielskiego - mówił "Gazecie Wyborczej" o Marcinie Martyniaku jeden z długoletnich pracowników resortu.

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)Nieoficjalnie: Rząd szykuje wsparcie dla kredytobiorców

Ministerstwo Zdrowia ma nowego wiceministra. Kim jest Marcin Martyniak?

Marcin Martyniak był szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia oraz przedstawicielem prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego.  Był również członkiem zespołu eksperckiego w KPRM. Ukończył Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Jak podaje "Rzeczpospolita", studiował Business Management na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na ULHT w Lizbonie. Obecnie jest doktorantem w Katedrze Gospodarki Narodowej UW.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: