Sondaż IBRiS: PiS traci, KO zyskuje. Ale rośnie też poparcie Konfederacji

Sondaż IBRiS wykonany na zlecenie Radia ZET wskazuje na spadek poparcia Zjednoczonej Prawicy. Koalicja Obywatelska nadgania o 3,4 punktu procentowego - ale wciąż brakuje jej sporo do pozycji lidera.

Więcej informacji na temat sytuacji politycznej w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowy sondaż IBRiS na zlecenie Radia Zet wskazuje na spadek poparcia Zjednoczonej Prawicy. Koalicja rządząca może liczyć na 34,2 procent głosów. To spadek o 3,2 puntu procentowego w ciągu miesiąca. Zyskuje natomiast Koalicja Obywatelska - poparcie dla niej deklaruje 26,2 procent badanych - czyli 3,4 punktu procentowego więcej niż miesiąc temu.

Zobacz wideo Kołodziejczak: Notorycznie jesteśmy pomijani w sondażach. To jest dmuchanie w trąbę PiS-u

Sondaż IBRIS: PiS traci, zyskuje KO. 6 ugrupowań w Sejmie

Kto, poza Zjednoczą Prawicą i Koalicją Obywatelska może liczyć na miejsce w Sejmie? Trzecią najczęściej wybieraną przez badanych partią była Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie może liczyć na 8,3 punktów procentowych - to o 2,6 mniej niż miesiąc temu. Czwarte miejsce w sondażu zajęła Konfederacja z wynikiem 7,8 procenta - to wzrost o 3,7 punktu w ciągu ostatnich 30 dni.

Spadek o 0,9 punktu procentowego odnotowała Lewica. Poparcie dla tej partii deklaruje 6,3 procent badanych. Na PSL-Koalicja Polska głosowałoby natomiast 5,3 procent badanych - więcej o 0,4 niż w zeszłym miesiącu.

PiS znów zyskuje na poparciu [SONDAŻ]Najnowszy sondaż partyjny. PiS dystansuje KO. Potężny spadek Lewicy

Aż 11,9 procent badanych nie wie, na kogo oddałoby głos - w poprzednim badaniu niezdecydowanych było 12,7 procent pytanych.

Badanie na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 30-31 marca 2022. Wyniki porównano z analogicznym badaniem sprzed miesiąca. Sondaż przeprowadzono metodą CATI - czyli w formie telefonicznych wywiadów wspomaganych komputerowo. Ankietowani odpowiadali na pytanie: "Na które z ugrupowań zagłosujesz w wyborach do Sejmu, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?"

Jarosław Kaczyński w 'Sygnałach Dnia'Kaczyński o Smoleńsku: Nie mamy żadnej wątpliwości, że to był zamach

Więcej o: