Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Duda opowiadał o szczegółach rozmów z Bidenem

W trakcie poniedziałkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda podzielił się z rządem i opozycją informacjami z nadzwyczajnego szczytu NATO oraz z rozmów z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. - Atmosfera była bardzo dobra i bardzo poważna, tak jak zresztą wszystkich ostatnich posiedzeń RBN - powiedział dziennikarzom Duda.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęto w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim po godzinie 15.

- Odpowiadaliśmy, ja, pan premier, ministrowie na pytania przedstawicieli wszystkich ugrupowań parlamentarnych, klubów i kół. Mam nadzieję, że te odpowiedzi były wyczerpujące. Atmosfera była bardzo dobra i bardzo poważna, tak jak zresztą wszystkich ostatnich posiedzeń RBN - przekazał dziennikarzom po dwóch godzinach Andrzej Duda.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Prezydent opuścił posiedzenie w trakcie w związku z planowaną rozmową z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

Zobacz wideo Fogiel: Wiele osób w Polsce chciałoby udowodnić, że Jarosław Kaczyński się myli

Andrzej Duda o Radzie Bezpieczeństwa Narodowego

 - Przedstawiłem, w jaki sposób wyglądał szczyt NATO, jakie padały głosy, jakie zgłaszaliśmy tam postulaty jako Polska. [...] Przedstawiłem, jak wyglądały moje rozmowy z prezydentem Joe Bidenem - dodał Andrzej Duda. Premier Mateusz Morawiecki zrelacjonował z kolei przebieg rozmów z ubiegłotygodniowego szczytu Rady Europejskiej. 

Spotkanie było zamknięte dla mediów. RBN jest organem doradczym prezydenta. W jej skład wchodzą marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady.

**

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: