Ziobro uderza w Unię Europejską. Zablokowane pieniądze w Funduszu Odbudowy? Wina Tuska

Zbigniew Ziobro w RMF FM krytykował Unię Europejską. Stwierdził, że wspólnota "nadal wspiera Putina". Wskazał też, kto jego zdaniem jest winny zablokowaniu pieniędzy z Funduszu Odbudowy. To Donald Tusk.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zbigniew Ziobro był gościem Krzysztofa Ziemca w porannym proramie RMF FM. Polityk Solidarnej Polski uderzał w Unię Europejską. Nie tylko stwierdził, że pomoc wspólnoty jest niedostateczna w obliczu wojny w Ukrainie. Minister Sprawiedliwości stwierdził też, że Europa wspiera Putina. Jego słowa skomentował Donald Tusk.

Zobacz wideo "Z nami Unia Europejska będzie dużo silniejsza, bez was Ukraina będzie osamotniona". Zełenski nagrodzony brawami w Parlamencie Europejskim

Trybunał Konstytucyjny w WarszawieTK orzekł ws. przepisów europejskiej konwencji praw człowieka

Ziobro uderza w UE. Brak pieniędzy? Wina Tuska

- Unia Europejska umywa ręce od realnej pomocy dla uchodźców. Przekazuje tylko drobne kwoty - powiedział Zbigniew Ziobro. Dalej stwierdził, że nawet zorganizowana na wielką skalę pomoc dla uchodźców z Ukrainy nie wystarczy w obecnej sytuacji politycznej.

- Na nic się zda jednak wspieranie uchodźców, jeżeli Putin będzie wspierany nadal przez Unię Europejską i przede wszystkim Niemcy - mówił minister sprawiedliwości. Zdaniem Ziobry sankcje wprowadzane przez UE są dziurawe.

- To samo było po agresji na Krym i po agresji na Gruzję, kiedy Donald Tusk sekundował Niemcom - mówił polityk Solidarnej Polski.

Ziemiec pytał go o pieniądze z Funduszu Odbudowy, które zostały zablokowane ze względu na łamanie przez rząd PiS zasad praworządności UE.

- Jedno słowo Tuska i te pieniądze przypłyną do Polski - stwierdził Ziobro. Polityk powiedział, że nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności za zablokowanie unijnych funduszy dla Polski. 

Donald Tusk: Trzeba zakończyć idiotyczną wojnę, jaką PiS wypowiedział UEDonald Tusk: Trzeba zakończyć idiotyczną wojnę, jaką PiS wypowiedział UE

- Wszystko jest dzisiaj w rękach Donalda Tuska i jego kolegów z opozycji, którzy przez kilka lat gardłowali w Parlamencie Europejskim, żeby stworzyć mechanizm, który pozwoli odbierać pieniądze Polsce nie za praworządność, a za suwerenność - perorował Ziobro.

Minister wystąpił też z apelem do Donalda Tuska, żeby "zaprzestał tej cynicznej operacji politycznej i spowodował, by partia, której jest szefem, spowodowała, aby te pieniądze trafiły do Polski"

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej szybko odniósł się do słów Ziobry.

"Dopóki pan Z jest ministrem sprawiedliwości, dopóty proeuropejskie ładne wystąpienia Pana Prezydenta będą wciąż tylko ładnymi wystąpieniami"

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: