Sondaż wyborczy. PiS w górę, KO traci. Potężny spadek poparcia dla Konfederacji

Z najnowszego sondażu wynika, że Zjednoczona Prawica rośnie w siłę, traci natomiast Koalicja Obywatelska. Ostatnie miejsce należy do Konfederacji, która zanotowała zaledwie 4,4 proc. poparcia. To spadek o 4,6 pkt. proc. względem sondażu sprzed dwóch tygodni.

Z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 33,6 procent respondentów. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego względem przedostatniego badania wzrosło o ponad punkt procentowy (32,2 proc.). 

Zobacz wideo Elżbieta Witek wykluczyła posłów Konfederacji z obrad Sejmu. Uparcie odmawiali założenia maseczek

W najnowszym sondażu mocno traci Konfederacja - nie dostałaby się do Sejmu 

Poparcie wśród wyborców traci Koalicja Obywatelska. Głos na tę partię oddałoby 21,2 proc. pytanych, dwa tygodnie temu było to 26,9 proc. Jak podaje Wirtualna Polska, oznacza to znaczne zwiększenie różnicy poparcia między Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską. W zaledwie dwa tygodnie zwiększyła się z  5,3 pkt. proc. do 12,4 pkt. proc. Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050, popiera ją 9,7 proc. badanych. Za nią plasuje się Lewica (6,9 proc.) i PSL (4,6 proc.). Na ostatnim miejscu znalazłaby się Konfederacja, która przy obecnym wyniku nie dostałaby się do Sejmu. Głos oddałoby na nią 4,6 proc. ankietowanych. To spadek o 4,6 pkt. proc. w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni. Z kolei 19,6 proc. respondentów nie wybrało żadnej partii.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Mateusz Morawiecki.Pieniądze z KPO za pomoc Ukraińcom? To obrzydliwe geszefciarstwo rządu

Rozłam w Konfederacji. Trzech posłów opuszczają partię KORWiN

Partię KORWiN zdecydowali się opuścić posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz oraz Jakub Kulesza. Politycy odchodzą z ugrupowania w związku z ostatnimi wypowiedziami Janusza Korwin-Mikkego w sprawie Ukrainy. - Po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z partii KORWiN. Zakładamy nową partię w ramach Konfederacji. Bez putinizmów, bez lekkiej pedofilii, bez dywagacji o tym, czy Hitler wiedział o Holocauście - przekazali posłowie Konfederacji cytowani przez Onet.pl.

Morawiecki o przepisie dot. bezkarności: Wielu samorządowców prosiło nas o toMorawiecki o przepisie dot. bezkarności: Wielu samorządowców prosiło nas o to

Odejście polityków z partii skomentował na Twitterze jej szef. "Szczere życzenia powodzenia! Nic tak dobrze nie robi, jak konkurencja. To znacznie lepsza sytuacja niż nieustanne spory wewnątrz Partii od pół roku..." - napisał Janusz Korwin-Mikke.

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule poniżej:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: