Posłowie Konfederacji zakładają nową partię. Odcinają się od Janusza Korwin-Mikkego

Posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz oraz Jakub Kulesza postanowili opuścić szeregi partii KORWiN, wchodzącej w skład Konfederacji. Powodem jest niedawna wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego na tematy ukraińskie. Politycy zapowiadają, że założą własne ugrupowanie.
Zobacz wideo Braun wykluczony z obrad Sejmu. Nie chciał założyć maseczki

Trzech posłów Konfederacji postanowiło opuścić partię KORWiN - poinformował Onet we wtorek. Decyzja ma być związana z niedawnymi wypowiedziami Janusza Korwin-Mikkego ws. Ukrainy.

Posłowie Konfederacji odchodzą z partii KORWiN: Zakładamy nową partię, bez putinizmów

Decyzję o odejściu z partii KORWiN podjęli posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz oraz Jakub Kulesza. - Po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z partii KORWiN. Zakładamy nową partię w ramach Konfederacji. Bez putinizmów, bez lekkiej pedofilii, bez dywagacji o tym, czy Hitler wiedział o Holocauście - mówili posłowie Konfederacji, jak cytuje portal. Poza partią KORWiN do Konfederacji należą także Ruch Narodowy oraz Konfederacja Korony Polskiej. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Główna brama obozu Auschwitz Muzeum Auschwitz o napisie na proteście Konfederacji: Moralne zepsucie

Posłowie Konfederacji odcinają się od Korwin-Mikkego

Powodem odejścia posłów Konfederacji z partii KORWiN mają być niedawne wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego na temat Ukrainy. W poniedziałek 7 marca polityk przekonywał na Twitterze między innymi, że obwody ługański i doniecki są "prawdziwymi państwami". Później dodał, że zmiany "często dokonywane są siłą", a "państwa powstają, łączą się, rozpadają".

"Zmiany są czymś NORMALNYM. Często dokonywane są siłą. Partie powstają, łączą się, rozpadają" - napisał na Twitterze Jakub Kulesza, odpowiadając na wpis Korwin-Mikkego.

Sam Korwin w odpowiedzi na wpis Kuleszy napisał natomiast: "Szczere życzenia powodzenia! Nic tak dobrze nie robi, jak konkurencja. To znacznie lepsza sytuacja niż nieustanne spory wewnątrz partii od pół roku...".

Artur Dziambor. Dziambor o szczepionce przeciwko COVID-19

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: