Zgromadzenie Narodowe zwołane przez Andrzeja Dudę. "Jesteśmy częścią NATO i wspieramy Ukrainę"

W związku z sytuacją w Ukrainie prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek Zgromadzenie Narodowe. W specjalnych obradach pod przewodnictwem Marszałka Sejmu wezmą udział posłowie oraz senatorowie.

Andrzej Duda złożył do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek wniosek o zwołanie w piątek Zgromadzenia Narodowego. Podczas takiego posiedzenia posłowie i senatorowie są sobie równi. Prezydent będzie mógł zwrócić się z orędziem do zebranych polityków

Zobacz wideo Duda: Polska nie zamierza brać udziału w wojnie

Andrzej Duda zwołał Zgromadzenie Narodowe

Data wyznaczona przez Andrzeja Dudę nie jest nieprzypadkowa. Zgromadzenie ma odbyć się w piątek 11 marca, czyli w przeddzień rocznicy wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego NATO. W tym roku obchodzić będziemy 23. rocznicę członkostwa.  

Andrzej Duda podkreślał niedawno w rozmowie z dziennikarzami, że "tuż za naszą granicą toczy się wojna, w której nie jesteśmy neutralni - jesteśmy częścią NATO i wspieramy Ukrainę". 

Andrzej Duda o "rosyjskich trollach"

Prezydent skomentował również falę rosyjskiej dezinformacji, jaka dociera do Polski. "Już jesteśmy i nadal będziemy poddawani atakom propagandowej machiny rosyjskiej. Obserwujemy próby odwracania sytuacji na granicy i sugerowania, że uchodźcy stają się ofiarami rasizmu" - tłumaczył.

Ostatnie Zgromadzenie Narodowe zwołano w sierpniu 2020 r., gdy Andrzej Duda składał przysięgę prezydencką.

Więcej o: