Ukraina szuka pojazdów oznaczonych literą "V". "To niebezpieczni terroryści, jadą w kierunku Kijowa"

Trwa czwarty dzień ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, a priorytetem nadal jest zdobycie Kijowa. "Ukraińskie wojsko poszukuje kolumny pojazdów wroga oznaczonej literą V" - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Prosi mieszkańców o blokowanie ruchu tej jednostki.
Zobacz wideo Ciężka noc dla mieszkańców Charkowa. Rosjanie ostrzelali miasto

Władze Ukrainy ostrzegają przez pojazdami z literą "V". "Ukraińskie wojsko poszukuje kolumny pojazdów wroga oznaczonej literą V. Podkreślmy! Są to szczególnie niebezpieczni terroryści, którzy przybyli na Ukrainę ze specjalną misją. Jadą w kierunku Kijowa" - czytamy w ogłoszeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Apelują również, aby zachować szczególną ostrożność i nie udzielać żadnych informacji nieznajomym. Istnieje możliwość, że w grupach pomocy są dywersanci. "Wszyscy, którzy widzieli, nagrali, znają lokalizację tej kolumny, niech pilnie udzielają informacji ukraińskim obrońco. Uważajcie" - informuje resort. Jak wskazano, na Telegramie powstał specjalny kanał do zgłaszania lokalizacji kolumny oznaczonej jako "V".

Ukraina szuka pojazdów z "V". Jadą w kierunku Kijowa

Jest wiele teorii dotyczących białych oznaczeń na rosyjskich pojazdach. Prawdopodobne służą do odróżnienia stron konfliktu (podobne stosowała Armia Czerwona w czasie interwencji w Czechosłowacji w 1968 roku).

Wojna w Ukrainie. Straty Rosji

Rosja nie przekazuje informacji na temat strat i ofiar po swojej stronie. Ukraińskie Siły Zbrojne przedstawiły wczesnym popołudniem w niedzielę 27 lutego swoje statystyki, dotyczące strat armii Władimira Putina. Resort wymienia m.in.:

  • 27 samolotów,
  • 26 śmigłowców,
  • 146 czołgów,
  • 706 bojowych wozów opancerzonych,
  • 49 dział,
  • 1 przeciwlotniczą rakietę BUK,
  • 60 cystern z paliwem,
  • 2 okręty.

DLOLUUkraina złożyła wniosek do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: