Wojna w Ukrainie. Nieoficjalnie: Prezydent Turcji ma przyjechać do Polski, by porozmawiać o agresji Rosji

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ma przylecieć w piątek do Polski - ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska. Jak opisuje portal, w planach ma być spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, a rozmowy mają dotyczyć agresji Rosji na Ukrainę.

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ma przylecieć do Polski w piątek. Portal podaje, że informacja ta została potwierdzona w dwóch źródłach z otoczenia Pałacu Prezydenckiego. 

Zobacz wideo Ukraińcy uciekają od wojny. "Pójdziemy tam, gdzie będą otwarte drzwi"

Nieoficjalnie: Prezydent Turcji przyjedzie porozmawiać o agresji Rosji

Prezydent Turcji ma przylecieć do Polski w piątek rano i wziąć udział w nadzwyczajnym szczycie przywódców państw tzw. Dziewiątki Bukaresztańskiej - podaje WP. Według źródeł portalu w spotkaniu udział mają wziąć też przywódcy spoza Dziewiątki Bukaresztańskiej, ale to obecność Erdogana ma być kluczowa. Turcja jest bowiem państwem, które utrzymuje dobre stosunki z Rosją. Agresja na Ukrainę została jednak potępiona przez prezydenta Erdogana. 

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Joe BidenBiden wprowadza "silne sankcje". "Nie mam zamiaru rozmawiać z Putinem"

Dziewiątka Bukaresztańska jest zrzeszeniem dziewięciu państw Europy Środkowo-Wschodniej, którego celem jest pogłębianie współpracy militarnej między krajami wschodniej flanki NATO. W jej składzie znajdują się: Polska, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Słowenia i Węgry.

Prezydent Turcji potępił agresję Rosji na Ukrainę 

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, w środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Powiedział, że nie uznaje samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej. Podkreślał też, że konflikt militarny "niczego dobrego nie przyniesie". Jednocześnie zaoferował też swoją pomoc w ewentualnych negocjacjach. 

Po rozmowie biuro prezydenta wydało oświadczenie, w którym podkreślono brak akceptacji dla działań, które podważają suwerenność oraz integralność Ukrainy

Recep Tayyip ErdoganTurcja. Erdogan rozmawiał z Putinem. Skrytykował decyzję ws. samozwańczych republik

Turcja jest jednym z ważniejszych członków NATO (m.in. ze względu na swoją armię oraz położenie), od lat prowadzi jednak politykę bliskiej relacji z Rosją, co wzbudzało niepokój pozostałych państw Sojuszu. W przypadku agresji Rosji na Ukrainę Turcja stanowczo sprzeciwia się jednak działaniom Władimira Putina. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: