Donald Tusk rozmawiał z merem Kijowa. "Liczba ofiar idzie już w setki"

Szef PO Donald Tusk przekazał na Twitterze, że rozmawiał z merem Kijowa Witalijem Kliczko. Włodarz stolicy Ukrainy przekazał mu, że liczba ofiar rosyjskiej napaści rośnie, "idzie już w setki".

W czwartek o godz. 4 czasu polskiego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej" i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni.

Zobacz wideo Polscy i zagraniczni politycy zareagowali na inwazję Rosji na Ukrainę [Przegląd Twittera]

Inwazja Rosji na Ukrainę. Donald Tusk: Liczba ofiar idzie już w setki

Na temat rosyjskiej inwazji wypowiedział się na Twitterze przewodniczący PO Donald Tusk. "Dzwonił przed chwilą mer Kijowa Witalij Kliczko. Poważny, bez śladu paniki, z niepokojącymi informacjami o rosnącej liczbie ofiar, idącej już w setki. W pobliżu Kijowa odgłosy eksplozji i strzelaniny, w wielu miejscach aktywne rosyjskie siły specjalne" - przekazał. "Putin chce pełnej kapitulacji Ukrainy" - podkreślił.

Wiec 'Białystok solidarny z Ukrainą' w centrum podlaskiej stolicy zorganizowała we wtorek (22 lutego) białostocka młodzieżówka Platformy Obywatelskiej - Młodzi Demokraci. Uczestniczyło w nim ok. 100 osób, w większości z białoruskiej diasporyLider Ukraińców w Polsce: Takie same cele jak Putin miał w 1939 r. Adolf Hitler

Donald Tusk: Władimir Putin chce pełnej demilitaryzacji i kapitulacji Ukrainy

"Wiele wskazuje na to, że Rosjanie przygotowują ludzi związanych z prorosyjskim byłym prezydentem Janukowyczem do przejęcia władzy i parlamentu po 'wyborach' zorganizowanych przez Moskwę. Putin żąda nie tylko uznania aneksji Krymu, ale też pełnej demilitaryzacji Ukrainy" - dodał.

"Według niektórych źródeł żądania dotyczą też ukraińskiej cerkwi i likwidacji jej niezależności od Moskwy. De facto Putin chce pełnej kapitulacji Ukrainy" - przekazał w kolejnym tweecie przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Mariusz KamińskiKamiński zapowiada pomoc dla uchodźców z Ukrainy. "Okażemy solidarność"

"Pełna jedność Polaków, Europy i całego świata Zachodu potrzebą chwili. Postępujmy odważnie i rozważnie, w pełnej solidarności z Ukrainą i naszymi sojusznikami" - zaapelował Tusk.

Więcej o: