Przyjaciele z Ukrainy, tu znajdziecie użyteczne kontakty

Przyjaciele z Ukrainy, w obliczu agresji na Ukrainę jesteśmy z Wami. Podajemy kontakty do miejsc, gdzie możecie uzyskać pomoc prawną i/lub psychologiczną. Znajdziecie je na specjalnie przygotowanej grafice.

Do tych organizacji możecie się zwracać z problemami prawnymi i/lub psychologicznymi, pomagają też w legalizacji pobytu w Polsce.

embed

NATO wyśle kolejne siły wojskowe na wschodnią flankę NATO po tym, jak Rosja przeprowadziła inwazję na Ukrainę. - Będziemy robili wszystko, aby każdy, kto tego potrzebuje, znalazł w Polsce bezpieczne schronienie. Polska jest bezpiecznym krajem dla naszych obywateli i będzie też bezpiecznym krajem dla naszych sąsiadów - zapowiedział z kolei Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Zobacz wideo Gen. Pacek: Jest to typowa pełna agresja na sąsiednie państwo ze strony Federacji Rosyjskiej

Rosja zaatakowała Ukrainę w nocy z środy na czwartek

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski podkreślił: "Nigdy nie było większego porozumienia między siłami amerykańskimi i siłami polskimi niż jest dzisiaj". Dodał, że ambasada jest gotowa na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

W czwartek 24 lutego o godzinie 3 polskiego czasu nastąpił atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. Władimir Putin poinformował w specjalnym oświadczeniu o rozpoczęciu "specjalnej operacji wojskowej w Donbasie". Jak się jednak okazuje, atak prowadzony jest nie tylko na obszarze prorosyjskich republik Doniecka i Ługańska, ale też w wielu innych regionach Ukrainy.

Aktualne informacje dotyczące ataku Rosji na Ukrainę znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolumny rosyjskich wojsk nadciągnęły od wschodniej, południowej i północnej granicy kraju. Nastąpił też atak z powietrza. Centralne dowództwo wojskowe Ukrainy poinformowało, że Rosja zbombardowała kilka lotnisk na Ukrainie, m.in. w Kijowie, Mikołajowie, Boryspolu, Kramatorsku, Chersoniu.

Więcej o: