Borys Budka domaga się dymisji Ryszarda Terleckiego. Za słowa o "wycofaniu się z twarzą" Putina

Borys Budka, szef klubu Koalicji Obywatelskiej wezwał do dymisji wicemarszałka Sejmu i przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Terleckiego. To reakcja na słowa Terleckiego o tym, że Władimir Putin "z twarzą wycofał się z kryzysu, który sam wywołał".

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki podczas rozmowy z dziennikarzami w Sejmie powiedział, że Władimir Putin chce wyjść z twarzą z wywołanego przez siebie kryzysu na Ukrainie i "dalej się już nie posunie". Dodał też, że świat "przymknął oko na okupację Krymu i oderwanie Donbasu od Ukrainy".

- Teraz patrzymy na kolejny krok. Na szczęście nie jest to wojna z Ukrainą, nie jest to najazd na Ukrainę, tylko jest to umocnienie tego stanu, który miał miejsce, czyli oderwania tej części Ukrainy od reszty państwa - powiedział. Jak dodał, dla Ukrainy "jest to bardzo poważny cios". 

Zobacz wideo Ast o uznaniu niepodległości republik Ługańskiej i Donieckiej przez Putina: Jest to fikcja

Borys Budka chce dymisji Ryszarda Terleckiego: Powinien się zastanowić, co robi w polityce

Słowa wicemarszałka Sejmu wywołały oburzenie. Borys Budka domaga się dymisji Ryszarda Terleckiego w związku z jego wypowiedzią. - Jeżeli ktoś tak ocenia pogwałcenie prawa międzynarodowego, naruszenie integralności Ukrainy, to cóż, powinien się zastanowić, co robi w polityce. Rozumiem, że można czasami nie doczytać i nie rozumieć problemu, ale jeżeli mówi to prominentny PiS-owski działacz, prawa ręka Kaczyńskiego, to konkluzja może być jedna: czas i pora panie Terlecki podać się do dymisji, bo pan dołącza do tych haniebnych głosów, które próbują usprawiedliwić Putina - powiedział Borys Budka, cytowany przez rmf24.pl za Polską Agencję Prasową. W jego opinii Ryszard Terlecki powinien przeprosić za te słowa.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Fala krytyki po słowach Ryszarda Terleckiego. Krzysztof Śmiszek: Terlecki już na zawsze stracił twarz

Po słowach Ryszarda Terleckiego zawrzało w polityce. Do słów Ryszarda Terleckiego na temat "wyjścia Putina z konfliktu z twarzą" odniósł się m.in. polityk Wiosny Krzysztof Śmiszek. "Według mnie Terlecki już na zawsze stracił twarz" - skomentował poseł na Twitterze.

"'Wydaje się, że Putin znalazł wyjście z twarzą z tego kryzysu'" (R. Terlecki, PiS). Wydaje się, że ktoś powinien pomóc panu marszałkowi znaleźć wyjście, o twarzy nie ma tu już mowy" - napisał z kolei  były premier Marek Belka.

"Co to znaczy wyszedł z twarzą? Wojska rosyjskie zajmują ukraińskie terytorium, Putin obraża państwo ukraińskie w każdym zdaniu orędzia, a wicemarszałek Sejmu w zasadzie go chwali! Dość tych wygłupów" - napisał w mediach społecznościowych senator Bogdan Klich z Koalicji Obywatelskiej.

Więcej o: