Marianna Schreiber członkinią Nowoczesnej? Sprzeczne doniesienia z partii: Jest, ale nie jest

W ubiegłym tygodniu media informowały, że Marianna Schreiber, aktywistka, a prywatnie żona Łukasza Schreibera z PiS, chce dołączyć do Nowoczesnej. Wokół jej członkostwa zrobiło się jednak zamieszanie - napisał we wtorek Onet. Jerzy Mróz, szef koła powiatowego Nowoczesnej w Mińsku Mazowieckim, gdzie działaczka złożyła deklarację członkowską, twierdzi, że Schreiber została przyjęta. Zaprzecza temu wiceprzewodniczący partii Tadeusz Grabarek.

Jerzy Mróz tłumaczył Onetowi, że Marianna Schreiber deklarację członkowską do Nowoczesnej złożyła 29 października zeszłego roku. 7 listopada uchwałą zarządu regionu mazowieckiego miała zostać przyjęta w szeregi Nowoczesnej.

Zobacz wideo Marianna Schreiber tłumaczy się z udziału w "Top Model". Oburzyła ją reakcja mediów

- Według statutu Marianna Schreiber jest członkinią Nowoczesnej, ale według zarządu krajowego nie jest - mówił Mróz w rozmowie z portalem. - Zarząd krajowy miał 30 dni, żeby zakwestionować tę decyzję, ale w statutowym terminie nie zrobił tego. Termin już minął. Nie wiem, dlaczego niektórzy mówią, że Schreiber nie jest członkinią Nowoczesnej. Czy boją się, że to zaszkodzi partii? - zastanawiał się.

Więcej wiadomości o polityce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Przyjęciu działaczki do partii zaprzeczył natomiast Tadeusz Grabarek (wiceprzewodniczący partii). - Zarząd krajowy w statutowym terminie podjął decyzję o nieprzyjmowaniu Marianny Schreiber do Nowoczesnej - przekazał portalowi. Przewodniczący zarządu regionu mazowieckiego partii, Sławomir Potapowicz, dodał: - Pani Schreiber została poinformowana o tej decyzji. Sprawa jest zamknięta. W przyszłości z nikim nie wykluczamy współpracy. Zawsze do pewnych spraw będzie można wrócić.

Marianna SchreiberMarianna Schreiber chce dołączyć do Nowoczesnej

Szef koła powiatowego Nowoczesnej: Schreiber jest tak zaangażowana jak my w początkach partii

Dlaczego Marianna Schreiber chce być członkinią Nowoczesnej? - Myślę, że widać po moich działaniach i aktywistycznych wystąpieniach, że zależy mi, aby coś zmienić. Wiem, że większe szanse na to będę miała nie jako celebrytka, jak mnie wszyscy postrzegają, tylko jako członek klubu, z którym się utożsamiam - skomentowała w Onecie. - Nie chciałabym w żaden sposób zaszkodzić mężowi i nam prywatnie - podkreśliła.

Trzaskowski: Zrozumiałbym szum, gdyby to Schreiber postanowił zostać modelemTrzaskowski: Zrozumiałbym szum, gdyby to Schreiber postanowił zostać modelem

Zdaniem Jerzego Mroza aktywistka pasuje do Nowoczesnej, bo ma "wyraziste proliberalne poglądy". - Uważam, że to bardzo wartościowa osoba z ogromnym potencjałem, której przede wszystkim chce pracować i działać. Widać, że ma te same poglądy polityczne, co my, jest liberałką - mówił w rozmowie z Gazeta.pl, a na łamach Onetu wskazywał: - Pani Schreiber prezentuje takie zaangażowanie, jakie mieliśmy na początku, gdy Ryszard Petru zakładał Nowoczesną.

Kim jest Marianna Schreiber?

Marianna Schreiber zyskała ogólnopolską sławę m.in. po ubiegłorocznym udziale w programie "Top Model" w TVN. Aktywistka chętnie komentuje w mediach społecznościowych bieżące wydarzenia polityczne. Prowadzi też internetowy program dla "Super Expressu". Prywatnie jest żoną posła PiS Łukasza Schreibera.

Więcej o: