Marianna Schreiber chce dołączyć do Nowoczesnej. "Wartościowa osoba z ogromnym potencjałem"

Aktywistka i doktorantka pedagogiki Marianna Schreiber chce zostać członkinią Nowoczesnej. Jak podał portal Onet.pl, żona posła PiS Łukasza Schreibera złożyła już deklarację członkowską. - Widać, że ma te same poglądy polityczne, co my, jest liberałką - komentuje w rozmowie z Gazeta.pl Jerzy Mróz, przewodniczący koła powiatowego Nowoczesnej w Mińsku Mazowieckim.

- Myślę, że widać po moich działaniach i aktywistycznych wystąpieniach, że zależy mi, aby coś zmienić. Wiem, że większe szanse na to będę miała nie jako celebrytka, jak mnie wszyscy postrzegają, tylko jako członek klubu, z którym się utożsamiam - skomentowała Marianna Schreiber w rozmowie z portalem Onet.pl.

Aktywistka na razie nie precyzuje, jakie ma plany polityczne. Nie chciała też powiedzieć, jak na jej decyzję o dołączeniu do Nowoczesnej zareagował jej małżonek, poseł PiS i minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Nie chciałabym w żaden sposób zaszkodzić mężowi i nam prywatnie - wskazała Marianna Schreiber.

Zobacz wideo Czy czeka nas czas ciągłych napięć na linii Rosja-reszta świata? Gen. Pacek wyjaśnia

Marianna Schreiber chce zostać członkinią Nowoczesnej

Działaczka nie została jeszcze oficjalnie przyjęta w poczet członków Nowoczesnej.

- Czekamy na decyzję zarządu głównego partii. - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Jerzy Mróz, przewodniczący koła powiatowego Nowoczesnej w Mińsku Mazowieckim.

Ryszard Petru Ryszard Petru po niemal 4 latach wraca do Nowoczesnej. "Nie chcę stać z boku"

- Uważam, że to bardzo wartościowa osoba z ogromnym potencjałem, której przede wszystkim chce pracować i działać. Widać, że ma te same poglądy polityczne, co my, jest liberałką - dodaje.

Marianna Schreiber zyskała ogólnopolską sławę m.in. po ubiegłorocznym udziale w programie "Top Model" w TVN. Aktywistka chętnie komentuje w mediach społecznościowych bieżące wydarzenia polityczne. Prowadzi też internetowy program dla "Super Expressu".

Więcej o: