Afera mailowa. Zbigniew Ziobro pisał do Brudzińskiego? "Jak wiesz, jesteśmy lojalni we współpracy z PiS"

Na stronie poufnarozmowa.com został opublikowany mail, którego autorem rzekomo ma być Zbigniew Ziobro. Wiadomość dotyczy negocjacji między koalicjantami w sprawie miejsc na listach przed wyborami w 2015 roku i miała zostać wysłana do polityka PiS Joachima Brudzińskiego.

Wiadomość, którą obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro rzekomo skierował do polityka PiS Joachima Brudzińskiego, miała zostać wysłana 28 sierpnia 2015 roku. Mail miał dotyczyć kształtu list wyborczych - Zbigniew Ziobro miał wówczas domagać się dla przedstawicieli Solidarnej Polski "biorących" miejsc.

Zobacz wideo Kto blokuje pieniądze dla Polski? Tusk: To Kaczyński i Ziobro

Afera mailowa. Zbigniew Ziobro pisał do Joachima Brudzińskiego? Mail miał dotyczyć miejsc do Sejmu i Senatu

"Joachim, powiedziałeś, że chcesz rzetelnie zamknąć umowę co do miejsc wchodzących. W umowie z 19 lipca 2014 mieliśmy przewidziane 5 miejsc wchodzących do Senatu. Zapewne nie zwróciliście uwagi, ale teraz mamy tylko 3., tj. Golba, Włosowicz i Siarka. Cymański skonsumował jedno nasze nieobsadzone miejsce do Sejmu. Do tego straciliśmy jedno wchodzące do Sejmu zapisane na A. Derę" - brzmi fragment rzekomego maila od Zbigniewa Ziobry do Joachima Brudzińskiego.

Z kolejnej częściw wiadomości wynika, że lider Solidarnej Polski miał zaproponować wyjście z tej sytuacji. "Zaproponuj proszę 2 miejsca wchodzące (pewny mandat) do Senatu i jedno za A. Derę do Sejmu albo zamieńmy je na 4 miejsca niewchodzące do Sejmu, mieszczące się w pierwszej dziesiątce. Proponujemy miejsca dla wartościowych młodych ludzi: Szoty (Bydgoszcz), Kałużnego (Toruń), Kozika lub Wydry (Sosnowiec) oraz Kwarcińskiego (Lubuskie)" - miał pisać Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro przypomniał Joachimowi Brudzińskiemu o współpracy z PiS: Jak wiesz, jesteśmy lojalni

Polityk w wiadomości miał też przypomnieć Brudzińskiemu o lojalności Solidarnej Polski wobec Prawa i Sprawiedliwości. "Joachim, pomijając wiążącą umowę, jak wiesz, jesteśmy (SP) lojalni we współpracy z PiS. Jesteśmy też gotowi, w odróżnieniu od innych, mocno zaciśnić naszą współpracę, o tym też wiesz. Dlatego nie proszę Cię o nic więcej niż zamknięcie umowy, co do miejsc wchodzących, na warunkach w niej zapisanych. Pozdrawiam Zbyszek" - miał brzmieć mail Zbigniewa Ziobry.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Portal Poufna Rozmowa to portal działający od początku czerwca 2021 roku. Znaleźć można na nim zrzuty ekranu z mailami, które mają pochodzić m.in. z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, Zbigniewa Ziobry oraz polityków z otoczenia Mateusza Morawieckiego. Są one publikowane regularnie od czerwca 2021 roku. Jak przekazało nam Centrum Informacyjne Rządu mamy do czynienia z "akcją dezinformacyjną prowadzoną przez osoby z terenu Federacji Rosyjskiej".

"Cybernetyczne ataki na nasz kraj to współczesna wojna hybrydowa. Nie wpisujmy się więc w scenariusz atakujących. Nie rozprzestrzeniajmy także treści materiałów czy rzekomych wiadomości wykradzionych ze skrzynek polskich polityków" - przekazało CIR.

Więcej o: