KO ze znacznym wzrostem poparcia, dogania PiS. Nowy sondaż partyjny dla Onetu

W najnowszym sondażu partyjnym IBRiS dla Onetu poparcie dla PiS wzrasta o dwa proc. i wciąż utrzymuje ją na pozycji lidera. Największym zaskoczeniem jest wynik Koalicji Obywatelskiej, dla której poparcie wzrosło o dziewięć punktów proc. względem stycznia. Agrounia bez szans na wejście do Sejmu.

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, swój głos oddałoby 36,5 proc. badanych. 13 proc. osób zadeklarowało, że "raczej" wzięliby udział w wyborach. 18,8 proc. udzieliło odpowiedzi "raczej nie", z kolei 26,8 proc. nie zdecydowałoby się na udział w wyborach.

Zobacz wideo Wicemarszałkini Senatu: Młodzi powiedzieli jakiej Polski by chcieli, a jaką Polskę urządzili im starsi

PiS na prowadzeniu. KO depcze im po piętach

Wyniki najnowszego sondażu przedstawiają, że niezmiennie wybory wygrałby PiS. Poparcie dla tej partii względem stycznia wzrosło o 2 punkty procentowe i wynosi teraz 32,5 proc.

Władimir PutinKaczyński o Ukrainie: Nie jestem przekonany, czy w zamiarze Putina była ta agresja

PiSowi po piętach depcze Koalicja Obywatelska, która zanotowała ogromny wzrost poparcia. Wcześniej wynosiło 20,2 proc. Z najnowszego sondażu wynika, że wzrosło o prawie 9 punktów proc. Oznacza to, że 29,3 proc. uczestników oddałoby swój głos na opozycyjną KO.

Polska 2050 na trzecim miejscu

Znaczny spadek zaliczyła Polska 2050, co jednak nie zrzuca jej z podium - partii Szymona Hołowni przypadło trzecie miejsce w sondażu. Na to ugrupowanie zagłosowałoby 8,6 proc. ankietowanych. W poprzedniej edycji sondażu swój głos deklarowało 12,1 proc. ankietowanych.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Mateusz Morawiecki.Jeśli dotąd KE miała na PiS bata, to teraz ma wielki kij bejsbolowy [ANALIZA]

Konfederacja osiągnęłaby 8,4 proc. poparcia. Na kolejnym miejscu znalazła się Lewica z wynikiem 5,6 proc.

PSL i Agrounia bez szans na wejście do Sejmu

PSL może liczyć na 4,3 proc. poparcia, co oznacza, że nie weszłoby do Sejmu. Gdyby w wyborach wystartowała Agrounia, na partię swój głos oddałoby 2,7 proc. ankietowanych. Taki wynik również nie daje szans na wejście do Sejmu. Pełne rezultaty sondażu wyglądają następująco: PiS - 32,7 proc., KO - 28 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni - 8,1 proc., Konfederacja - 7,7 proc., Lewica - 6,3 proc., PSL - 4,1 proc., Agrounia - 2,7 proc.

Więcej o: