Marszałek Tomasz Grodzki tłumaczy się z wyjazdu do Miami. "Pragnę pana uspokoić"

- Jestem w ciągłym kontakcie z przewodniczącym Werchownej Rady, panem Rusłanem Stefanczukiem. Dlatego jedziemy tam jutro - powiedział Tomasz Grodzki, dodając, że "w kwestii suwerenności i wolności Ukrainy nie ma między senatorami różnic. Polityk tłumaczył się także z wyjazdu do Miami.
Zobacz wideo Po co Putinowi destabilizacja sytuacji na Ukrainie? Poseł Zalewski tłumaczy

Kilka dni temu że Tomasz Grodzki wraz z grupą senatorów Koalicji Obywatelskiej udał się do Miami na polonijny "Kongres 60 milionów". Podczas środowej konferencji prasowej został zapytany przez dziennikarza TVP, czy to było "niestosowne", biorąc pod uwagę napiętą sytuację między Rosją a Ukrainą. - Przesunięcie [wyjazdu - red.] nie wchodziło w grę, ponieważ w tym czasie odbywał się tam największy ekonomiczny kongres Polonii od Australii poprzez Wielką Brytanię po Stany Zjednoczone i inne kraje. Więc to my byliśmy zaproszeni - powiedział marszałek Senatu.

Tomasz Grodzki zwrócił się też bezpośrednio do Miłosza Kłeczka z TVP Info, który zadawał pytanie. - Pragnę pana uspokoić. Jestem w ciągłym kontakcie z przewodniczącym Werchownej Rady, panem Rusłanem Stefanczukiem. Dlatego jedziemy jutro [w czwartek - red.] do Kijowa - podkreślił polityk. - I to muszę z radością stwierdzić, że chociaż w Polsce wiele nas dzieli i prowadzimy ostre spory, jeśli idzie o ten wyjazd, to zaproszenie przyjęli przedstawiciele wszystkich klubów, w tym wicemarszałek Marek Pęk. To pokazuje, że w kraju możemy się ostro spierać, to jest esencja demokracji, natomiast zagranicą w kwestii suwerenności i wolności Ukrainy nie ma między nami różnic i mamy zamiar to pokazać na miejscu, w Kijowie - dodał.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Rosja poinformowała o zakończeniu ćwiczeń na Krymie. Ministerstwo obrony pokazało filmRosja poinformowała o zakończeniu ćwiczeń na Krymie. Widać ruchy wojsk

Do Kijowa pojechali polscy posłowie

W środę polska delegacja z Sejmu wybrała się do Kijowa. W planie są spotkania dwustronne, między innymi z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem oraz wiceprzewodniczącą Oleną Kondratiuk. Głównym celem wizyty jest okazanie wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim. Wizyta odbędzie się z inicjatywy marszałkini Sejmu Elżbiety Witek, która w czwartek rozmawiała telefonicznie z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy. Tematem przewodnim rozmowy było rosyjskie zagrożenie dla Ukrainy i wsparcie Warszawy dla Kijowa.

Na czele delegacji stanął wicemarszałek Ryszard Terlecki, któremu towarzyszą posłowie: Teresa Pamuła, Wiesław Krajewski, Krzysztof Lipiec i Waldemar Andzel z Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Lenz, Michał Szczerba, Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej, poseł Paweł Bejda z PSL-Koalicji Polskiej oraz Marek Rutka z Lewicy.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin i sekretarz generalny NATO Jens StoltenbergSzef NATO: Rosja nadal koncentruje wojska w pobliżu Ukrainy

Więcej o: