Walentynki 2022. Przemysław Czarnek o żonie i poświęceniu miliona lirów. "Jest lepiej niż było"

Przemysław Czarnek w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o żonie. Z okazji walentynek minister edukacji i nauki zwierzył się, że od pierwszego wejrzenia zakochał się w swojej wybrance. Jak zaznaczył jednak, na początku nie obyło się bez drobnych komplikacji.

Przemysław Czarnek w rozmowie "Super Expressem" przeprowadzonej w ramach walentynek 2022 opowiedział o tym, jak od pierwszego wejrzenia zakochał się w swojej żonie. Jak zaznaczył minister edukacji i nauki, para poznała się we Włoszech. Polityk jeździł tam do pracy w Milano Marittima. Przez pięć lat pracował w hotelu Perez. 

Zobacz wideo Senator Konieczny komentuje pracę w Senacie nad LEX Czarnek

Przemysław Czarnek opowiedział, jak poznał swoją żonę. "Poświęciłem to, żeby dotrzeć do Polski i dalej kontynuować naszą znajomość"

- Tego ostatniego roku przyjechała do sąsiedniego hotelu Ambra właśnie Kasia. Wpadliśmy sobie tam w oko - mówi "SE" Przemysław Czarnek. Nie obyło się jednak bez komplikacji. - Trudność polegała na tym, że ja miałam pracę wieczorną, a Kasia przedwieczorną. Wieczorami nie mogliśmy się spotykać, ale to się jakoś nawiązało - wspomina polityk.

Następnie Kasia wróciła do Polski. Przemysław Czarnek postanowił więc, że o dwa tygodnie skróci swój pobyt we Włoszech. Jak dodał, kosztowało go to "milion lirów włoskich", czyli około dwóch tysięcy złotych. - Ha, ha! To nie jest nadal mało, a w latach 90. to było bardzo dużo - stwierdził polityk.  - Poświęciłem to, żeby dotrzeć do Polski i dalej kontynuować naszą znajomość - podkreślił dalej.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Sycylia. Etna znowu się obudziła [RELACJA NA ŻYWO - WIDEO]Sycylia. Etna znowu się przebudziła [RELACJA WIDEO, ZDJĘCIA]

Katarzyna Czarnek jest doktorantką biologii i wykłada na KUL

Przemysław Czarnek zaznacza jednak, że warto było poświęcić pracę dla tej znajomości. - Tak to się zaczęło, a potem się to rozwijało. Ja byłem na 5 roku studiów, a Kasia na 4 roku studiów, jak braliśmy ślub.  W maju będzie 22 lata po ślubie, a jest lepiej niż było - zaznacza minister. 

Polonez przed Pałacem Prezydenckim w ramach protestu przeciwko ustawie Lex CzarnekZatańczyli poloneza przed Pałacem Prezydenckim. Protest ws. "lex Czarnek" [ZDJĘCIA]

Żona ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka - Katarzyna Czarnek, wykłada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest doktorantką z biologii i na KUL pełni funkcję asystentki w Katedrze Ochrony Środowiska Instytutu Inżynierii Środowiska. "Oto nowa Doktor Biologii. Dr Katarzyna Czarnek. MOJA ŻONA. Gratuluję Kochanie" - pisał w 2019 roku minister. 

Więcej o: