Sondaż CBOS: Stabilne poparcie dla PiS. Lewica i PSL poza Sejmem

30 proc. - poparcie na takim poziomie uzyskało w najnowszym sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, swoich posłów do Sejmu wprowadziłyby również Koalicja Obywatelska, Polska 2050 i Konfederacja.

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory odbyły się w lutym, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 30 proc. badanych (wzrost o 1 pkt. proc.).

O jeden punkt procentowy spadło w porównaniu do poprzedniego sondażu poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, na którą, według CBOS, oddałoby głos 17 proc. pytanych. Na trzecim miejscu Polska 2050 (11 proc., również spadek o 1 pkt. proc.).

Do Sejmu swoich posłów wprowadziłaby również Konfederacja (7 proc., wzrost o 2 punkty).

Zobacz wideo Rosja zdominowała Białoruś? Pytamy wiceministra spraw zagranicznych

Sondaż: PiS na prowadzeniu, Poza Sejmem m.in. Lewica i PSL

Pod progiem wyborczym znalazłyby się Lewica (3 proc., poparcie bez zmian), PSL-Koalicja Polska (2 proc., spadek o 1 pkt. proc.), a także Kukiz'15 (1 proc., bez zmian).

Badanie CBOS zostało przeprowadzone w dniach 31.01-10.02 na reprezentatywnej próbie 1065 pełnoletnich mieszkańców Polski. Część osób przebadano metodą CAPI (przeprowadzane osobiście badanie ankietowe wspomagane komputerowo), część CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny), a część metodą CAWI (wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej).

Przypomnijmy: Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu w 2019 r. zdobyło 43,59 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc., Lewica - 12,56 proc., PSL-Koalicja Polska - 8,55 proc., a Konfederacja - 6,81 proc.

Więcej o: