Afera mailowa. Morawiecki miał prosić o telefony. "Na pewno dobre kontakty z hierarchami kościoła..."

Pojawiły się kolejne maile, które mają pochodzić ze skrzynki szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka. W korespondencji czytamy, że premier Mateusz Morawiecki miał prosić swoich współpracowników o telefony do hierarchów kościelnych.

"To PR-owo dla Kościoła byłoby wielkim plusem... proszę podzielić się - kto do kogo zadzwoni. Jutro na koniec dnia informacje kogo obdzwoniliśmy" - miał napisać premier Morawiecki Morawiecki.

Zobacz wideo Q&A o Polskim Ładzie. "Co oznacza zasada Morawieckiego?" Ekspert wyjaśnia

Afera mailowa. Mateusz Morawiecki: Drodzy, macie na pewno dobre kontakty z hierarchami kościoła

Koleje maile, które mieli napisać politycy obozu rządzącego, zostały opublikowane na portalu Poufna Rozmowa. Korespondencja ma pochodzić z kwietnia 2020 roku i dotyczy nawiązania kontaktu z kościelnymi hierarchami.

"Drodzy, macie na pewno dobre kontakty z hierarchami kościoła... Moje wrażenie jest takie, że przegapili tą sytuację z pomocą w obszarze chorych i w ogóle z koronawirusem" - miał napisać szef rządu.

Dalej czytamy: "mogę jeszcze wykorzystać trudną sytuację DPS-ów i 'rzucić' tam siły fizyczne w postaci zespołów pracowników fizycznych (kleryków, młodych księży, braci zakonnych itp.) - mogą takie kilkuosobowe zespoły przeszkolić 1-2-dniowo i wysłać do pomocy". Mateusz Morawiecki miał także dodać, że "powinna być to głośna i szeroko zakrojona akcja - społeczeństwo będzie im wdzięczne!".

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

Afera mailowa. Politycy mieli skontaktować się m.in. z biskupami: Gądeckim, Mizińskim, Jędraszewskim i Nyczem

Mateusz Morawiecki miał podkreślić, że takie działania Kościoła podziałałyby na poprawę jego wizerunku. A na końcu maila miał napisać, żeby politycy podzielili się między sobą, kto do kogo zadzwoni, a kolejnego dnia mają w tej sprawie odpowiedzieć premierowi. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Michał Dworczyk miał zapewnić szefa rządu, że skontaktuje się z biskupami Arturem Mizińskim, Stanisławem Gądeckim, Józefem Kupnym i Markiem Mendykiem. Tomasz Fill miał przekazał premierowi, że porozmawia z sekretarzem kardynała Kazimierza Nycza, z kolei Izabela Antos zapowiedziała, że zadzwoni do sekretarza arcybiskupa Wiktora Skworca i arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz rzecznika episkopatu.

Afera mailowa. CIR: Cybernetyczne ataki na nasz kraj to współczesna wojna hybrydowa

Od czerwca 2021 roku w sieci regularnie pojawią się maile, które mieli wymieniać między sobą polscy politycy, a które pochodziły ze skrzynki Michała Dworczyka. Jak przekazało nam Centrum Informacyjne Rządu mamy do czynienia z "akcją dezinformacyjną prowadzoną przez osoby z terenu Federacji Rosyjskiej".

 "Cybernetyczne ataki na nasz kraj to współczesna wojna hybrydowa. Nie wpisujmy się więc w scenariusz atakujących. Nie rozprzestrzeniajmy także treści materiałów czy rzekomych wiadomości wykradzionych ze skrzynek polskich polityków" - napisało CIR.

Mariusz ChłopikDoradca premiera miał analizować śmierci w DPS-ach. "Emeryci kluczowi"

Więcej o: