Górniak z TVP3 chciał w internecie golić na łyso Klaudię Jachirę. Telewizja Polska: Patriotyczna postawa

"Szukam programu komputerowego, który pozwoli ogolić na łyso zdjęcia poseł Klaudii Jachiry" - napisał Zbigniew Górniak z TVP3 Opole w mediach społecznościowych. Telewizja Polska wpis Górniaka uważa za żartobliwą formę manifestowania patriotycznej postawy. Posłanka Jachira była jedną z osób, która we wtorek opuściła salę sejmową w proteście przeciwko decyzji marszałkini Elżbiety Witek, by uczcić pamięć majora "Łupaszki".
Zobacz wideo Jachira w Sejmie o uchodźcach: "Nie mam wątpliwości, że Jezusa też byście nie wpuścili". Witek wbija jej szpilę

"Szukam programu komputerowego, który pozwoli ogolić na łyso zdjęcia poseł Klaudii Jachiry" - napisał na Twitterze Zbigniew Górniak w środę 9 lutego. Wpis zniknął już z jego profilu. Pracownik TVP3 Opole nie wypiera się jednak wpisu. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami, które przy okazji zbeształ, otwarcie stwierdził, że wpis "nawiązywał do golenia głów kolaborantom podczas okupacji".

Sejm uczcił minutą ciszy majora "Łupaszkę". Posłanka Klaudia Jachira: Opuściłam salę

We wtorek 8 lutego część posłów uczciła pamięć mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Niektórzy z parlamentarzystów w akcie protestu postanowili opuścić sejmowe ławy. Posłanka Klaudia Jachira skomentowała sprawę w swoich mediach społecznościowych: 

"Bez uchwały marszałkini Witek w Sejmie uczciła Łupaszkę, którego oddział dokonał masakry na litewskiej ludności cywilnej w Dubinkach. Zgłosiłam sprzeciw i opuściłam salę. Jakim prawem wymusza się na posłankach i posłach, by czciły osoby, których powinniśmy się wstydzić? Skandal!".

Wpis Zbigniewa Górniaka z TVP3 Opole był nawiązaniem właśnie do tej wypowiedzi. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata polityki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Posiedzenie SejmuSejm uczcił pamięć "Łupaszki". Część posłów wyszła. "Bezmyślny kult"

Telewizja Polska nie ukarze Górniaka. "Zaprezentował patriotyczną postawę", której "nie umniejsza żartobliwa forma" 

Wirtualne Media poprosiły o komentarz Telewizję Polską. "Pan Zbigniew Górniak nie zostanie ukarany, gdyż w swojej wypowiedzi zaprezentował przede wszystkim patriotyczną postawę i zdrowy system wartości, których nie umniejsza żartobliwa forma" - napisano w odpowiedzi.

- Nie mogę wyjść ze zdumienia, że branżowy dziennikarski portal, który samozwańczo ogłosił się sumieniem i sędzią dziennikarskiego środowiska w Polsce, żąda od Telewizji Polskiej tłumaczeń w sprawie mojego żartobliwego wpisu na Twitterze, w którym ogłosiłem, że poszukuję programu internetowego, który ogoli głowę poseł Jachiry. Nie mogę też wyjść z oburzenia, że portal ten sugeruje swoimi pytaniami do TVP ukaranie mnie za ten wpis - powiedział Zbigniew Górniak w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Stwierdził, że jego post miał być "metaforyczną reakcją na zbrukanie przez część posłów RP pamięci polskiego żołnierza niepodległościowego".

Jest oczywistym, że mój czarny humor nawiązywał do golenia głów kolaborantom podczas okupacji przez żołnierzy Armii Krajowej i nie zamierzam się tego wypierać

- powiedział Górniak.

Ulica Szendzielarza 'Łupaszki'"Łupaszko" zbrodniarzem wojennym? Historyk: Wybrał mordowanie cywilów

Więcej o: